2016

Fort Worth Livestock Show & Rodeo San Angelo Barrows Texas Stars CTBR Gilt Sale
San Antonio Livestock Show & Rodeo Houston Livestock Show & Rodeo Rodeo Austin Star of Texas State Fair of Texas

Fort Worth Stock Show and Rodeo

5th Place – Class 1 Black OPB

Exhibited By: Jake Whatley
Club: Hutchinson Co. 4-H
Bred By: GNC Genetics, Gruver

2nd Place – Class 2 Black OPB

Exhibited By: Josie Hicks
Club: Randal Co. 4-H
Bred By: Larry Larrison, Cleburne

2nd Place – Class 3 Black OPB

Exhibited By: Tyler Sanders
Club: Slanton FFA
Bred By: Vincent Farms, Howe

Reserve Breed Champion Duroc

Exhibited By: Tristanne Rasco
Club: Valley FFA
Bred By: Wintex Farms, Lubbock

3rd Place – Class 7 Duroc

Exhibited By: Jayson Collier
Club: Snyder FFA
Bred By: RW Genetics, Anderson

5th Place – Class 8 Duroc

Exhibited By: Paul Kocich
Club: Wall FFA
Bred By: Wintex Farms, Lubbock

1st Place – Class 9 Duroc

Exhibited By: Lathe Benavides
Club: Lubbock Co. 4-H
Bred By: Ferguson Show Pigs, Levelland

2nd Place – Class 12 Hamp

Exhibited By: Sydnee Barnes
Club: Merkel FFA
Bred By: Belew Farms, Tahoka

5th Place – Class 13 Hamp

Exhibited By: Cody Price
Club: Lake Travis FFA
Bred By: Duelm Farms, New Braunfels

4th Place – Class 14 Hamp

Exhibited By: Stockton Blount
Club: Potter Co. 4-H
Bred By: High Plains Genetics, Wildorado

1st Place – Class 15 Hamp

Exhibited By: Brennan Vinson
Club: Iadlou FFA
Bred By: Knight Show Pigs, Shallowater

2nd Place – Class 16 Hamp

Exhibited By: Spencer Clements
Club: Oldham Co. 4-H
Bred By: High Plains Genetics, Wildorado

7th Place – Class 19 White OPB

Exhibited By: Benjamin James
Club: Stratford Co. 4-H
Bred By: Lance Horsford, Stratford

Breed Champion White OPB

Exhibited By: Banner Young
Club: Burk FFA
Bred By: Wintex Farms, Lubbock

8th Place – Class 21 White OPB

Exhibited By: Allyson Hollenbeck
Club: Abilene Wylie FFA
Bred By: Blake Edwards, Stephenville

4th Place – Class 24 York

Exhibited By: Aaron Whatley
Club: Hutchinson Co. 4-H
Bred By: GNC Genetics, Gruver

3rd Place – Class 25 York

Exhibited By: Landry Miller
Club: Hale Co. 4-H
Bred By: Devin Blanton Showpigs, Ransom Canyon

4th Place – Class 26 York

Exhibited By: Ethan Arrington
Club: Taylor Co. 4-H
Bred By: Allen Farms, Ovalo

5th Place – Class 29 Cross

Exhibited By: Ryan Niehaus
Club: Avoca FFA
Bred By: Jackson Allen, Troy

4th Place – Class 30 Cross

Exhibited By: Colby Upchurch
Club: Lubbock Co. 4-H
Bred By: Ferguson Show Pigs, Levelland

4th Place – Class 31 Cross

Exhibited By: Jayton Benavidez
Club: Cameron FFA
Bred By: Jackson Allen, Troy

9th Place – Class 34 Cross

Exhibited By: Makala House
Club: Frenship FFA
Bred By: Harman Farms, Perryton

4th Place – Class 35 Cross

Exhibited By: Tyler Endicott
Club: Lubbock Co. 4-H
Bred By: Wintex Farms, Lubbock

9th Place – Class 36 Cross

Exhibited By: Macy Everett
Club: Shamrock FFA
Bred By: Rod Karlin, Gruver

1st Place – Class 39 Cross

Exhibited By: Faith Geisweidt
Club: Fredericksburg FFA
Bred By: Luke & Jason Lindner, Comfort

6th Place – Class 40 Cross

Exhibited By: Cutter Edgar
Club: Albany FFA
Bred By: R4 Genetics, Putnam

2nd Place – Class 41 Cross

Exhibited By: Emily Muehlestine
Club: Avoca FFA
Bred By: RW Genetics, Anderson

San Angelo Barrows

Reserve Champion Hamp – Class 1

Exhibited By: Malaki Lasolla
Club:
Frenship FFA
Bred By:
Lindner Showpigs, Comfort

1st Place – Class 2 Hamp

Exhibited By: Hagen Montgomery
Club:
O’Donnell FFA
Bred By:
Foote Farms, Seminole

1st Place – Class 3 Hamp

Exhibited By: Cooper Edgar
Club:
Shackleford Co. 4-H
Bred By:
WBX Farms, Albany

1st Place  – Class 4 Hamp

Exhibited By: Katherine Munoz
Club:
Colorado City FFA
Bred By:
Reggie Spencer, S3 Genetics

Reserve Grand Champion

Class 5 Hamp

Exhibited By: Aubree Garner
Club:
Merkel FFA
Bred By:
Underdog Genetics, Merkel

Division Champion – Class 8 Cross

Exhibited By: Braylee Stove
Club:
Westbrook FFA
Bred By:
W-2 Showpigs, Roscoe

1st Place – Class 9 Cross

Exhibited By: Carson Read
Club:
Wise Co. 4-H
Bred By:
Reed Livestock, Krum

1st Place – Class 10 Cross

Exhibited By: Hagean Halfmann
Club:
Glasscock Co. 4-H
Bred By:
Scott Halfmann Farms, Garden City

No_Photo_Available

1st Place – Class 13 Cross

Exhibited By: Payton Harrell
Club:
Spearman FFA
Bred By:
Franckowiak Show Pigs, St. Hedwig

Reserve Division Champion

Class 14 Cross

Exhibited By: Jess Hoel
Club:
Frenship FFA
Bred By:
Karlin Livestock, Gruver

Reserve Champion Cross – Class 15

Exhibited By: Hattie Bezner
Club:
Dallam-Hartley Co. 4-H
Bred By:
Cornerstone Ventures LLC., Dalhart

Grand Champion – Class 18 Cross

Exhibited By: Tyleigh Joe Price
Club:
Snyder FFA
Bred By:
Rains Livestock, Roscoe

1st Place – Class 19 Cross

Exhibited By: Hayz Noland
Club:
Potter Co. 4-H
Bred By:
Fischbacher Showpigs, Wildorado

Reserve Division Champion
Class 20 Cross

Exhibited By: Trace Medlin
Club:
Salado FFA
Bred By:
Medlin Farms, Salado

Reserve Champion Duroc – Class 25

Exhibited By: Conner King
Club:
Hemphill Co. 4-H
Bred By:
Walser Farm / Hot Rod Genetics, Canadian

1st Place – Class 26 Duroc

Exhibited By: Owen Seidenberger
Club:
Glasscock Co. 4-H
Bred By:
SHB Showpigs, Miles

Class_27_Place_1_Ch_Duroc_KC3_0612 copy

Breed Champion Duroc – Class 27

Exhibited By: Tyler Gilliam
Club:
Ropes FFA
Bred By:
Twister & Tripp Moore, Brownfield

1st Place – Class 28 Duroc

Exhibited By: Latimer Burnett
Club:
Sweetwater FFA
Bred By:
W-2 Showpigs, Roscoe

1st Place – Class 31 WOPB

Exhibited By: Ava Grace Falls
Club:
Ropes FFA
Bred By:
Rusty Ferguson, Levelland

Breed Champion WOPB – Class 32

Exhibited By: Blake Lamkin
Club:
Shallowater FFA
Bred By:
Roy McCoy Hog Farm, Lubbock

1st Place – Class 33 WOPB

Exhibited By: Ryan Duncan
Club:
Brown Co. 4-H
Bred By:
3D Livestock, Bangs

1st Place – Class 36 DOPB

Exhibited By: Ashton Link
Club:
New Home FFA
Bred By:
Link Showpigs, New Home

1st Place – Class 37 DOPB

Exhibited By: Maddie Poage
Club:
Roberts Co. 4-H
Bred By:
Harman Farms, Perryton

Breed Champion DOPB – Class 38

Exhibited By: Wyatt Heathington
Club:
Parmer Co. 4-H
Bred By:
Mason Brothers Show Stock, Muleshoe

 

1st Place – Class 39 DOPB

Exhibited By: Faith Huseman
Club:
Nazareth FFA
Bred By:
Huseman Berks & Polands, Nazareth

1st Place – Class 41 York

Exhibited By: Jackson Lehman
Club:
Tahoka FFA
Bred By:
RW Genetics, Anderson

Breed Champion York – Class 42

Exhibited By: Tyler Endicott
Club:
Lubbock Co. 4-H
Bred By:
Wintex Farms, Lubbock

Reserve Champion York – Class 43

Exhibited By: Jenna Battle
Club:
Ballinger FFA
Bred By:
Rains Livestock, Roscoe

 

Texas Stars CTBR Gilt Sale

Lot 1 – Supreme Champion Cross

Size Matters X Killer Instinct

Exhibited By: Cole Vogel
Bred By: Franckowiak Show Pigs
Sold:$6,250.00

Lot 2 – Reserve Supreme Spot

Get Loud X Harlem Shake

Exhibited By: Emmi Claire Winings
Bred By: Cornerstone Ventures
Sold: $10,000.00

Lot 3 – Foundation Gilt York

Spike 2-7 X Vision 28-8
Bred By: Cornerstone Ventures
Sold: $8,000.00

Lot 4 – Reserve Cross

Jail Break X Allstar x Wild Fire

Exhibited By: Stockton Blount
Bred By: High Plains Genetics
Sold: $5,500.00

Lot 5 – Reserve Pedigreed Berk

ADA2 Willis 2-6 X MAAM1 Grey Goose

Exhibited By: Chancellor Blount
Bred By: Belew Farms
Sold: $5,500.00

Lot 6 – Champion York

Spike 2-7 X Vision 28-8

Exhibited By: Kade Winings
Bred By: Cornerstone Ventures
Sold: $3,000.00

Lot 7 – Champion Chester

EIN X Road Rage

Exhibited By: Rafe Royall
Bred By: Beyers Farms
Sold: $6,000.00

Lot 8 – Champion Landrace

Going Green 25-12 X Zuess 40-8

Exhibited By: Emmi-Claire Winings
Bred By: Stephens Farms
Sold: $1,500.00

Lot 9 – Champion Middleweight Cross

Double Vision X Ground Works

Exhibited By: Alex Ely
Bred By: C-C Showpigs
Sold: $2,000.00

Lot 10 – Champion Duroc

Dark Meat 11-1 X Sancho 52-1

Exhibited By: Briana Foote
Bred By: Foote Farms
Sold: $500.00

Lot 11 – Champion Hamp

Family Tradition 14-1 X Augusta 18-1

Exhibited By: Lauren Bailey
Sold: $600.00

Lot 12 – Champion Poland

Harry X Like No Other

Exhibited By: Dakota Hankins
Bred By: Reeves Livestock
Sold: $4,000.00

Lot 13 – Reserve LW Cross

Mankind X Blount Force

Exhibited By: Kyla Mosley
Bred By: Blount Farms
Sold: $5,750.00

Lot 14 – Reserve HW Cross

Cankles X Coonx 7 Seconds

Exhibited By: Allison Schaefer
Bred By: DL Showpigs
Sold: $1,000.00

Lot 15 – Reserve Champion Spot

Get Loud X Big Foot

Exhibited By: Reagan Wagner
Bred By: Biggs Livestock
Sold: $4,000.00

Lot 16 – Reserve Champion Berk

Non Typical 9-3 X Baconator 1-2

Exhibited By: Marley McClure
Bred By: DT Show Swine
Sold: $4,000.00

Lot 17 – Reserve Champion Duroc

Big Wheels 8-2 X Iconic 13-5

Exhibited By: Megan Clancy
Bred By: Pool Show Pigs
Sold: $3,000.00

Lot 18 – Reserve Champion York

Invite Only 4-2 X Tow Haul 1-3

Exhibited By: Kaylynn Kieschnick
Bred By: Berger Farms
Sold: $2,000.00

Lot 19 – Reserve Champion Chester

Punch Line X Bonecrusher

Exhibited By: Zachary Weishuhn
Bred By: Cornerstone Ventures
Sold: $1,500.00

Lot 20 – Reserve Champion Hamp

Time Traveler 16-1 X No Debate 14-5

Exhibited By: Payton Aldrich
Bred By: River Ridge Show Pigs
Sold: $3,500.00

Lot 21 – Reserve Champion Landrace

Cooler Full 50-9 X Thor 7-3

Exhibited By: Tyler Miller
Bred By: Cornerstone Ventures

Lot 22 – Reserve Champion Poland

Kankles X Heat Wave

Exhibited By: Hunter Kloiber
Bred By: Foote Farms
Sold: $1,500.00

Lot 23 – Reserve MW Cross

Manchild X Swagger 301

Exhibited By: Kyla Moseley
Bred By: Blount Farms
Sold: $1,250.00

Lot 24 – Class 18 1st Place Cross

Hot Route X Outta Hand

Exhibited By: Conner Crownover
Bred By: Wintex Farms
Sold: $2,250.00

Lot 25 – Class 12 1st Place Cross

Man Child X Power Drive x Warfare

Exhibited By: Wesley Nebgen
Bred By: Berger Farms
Sold: $11,000.00

Lot 26 – Class 17 1st Place Cross

RU My Sister X Monumental x Starbucks

Exhibited By: Owen Seidenberger
Bred By: Beyers Farms
Sold: $1,100.00

Lot 27 – Class 14 1st Place Cross

Manchild X Swagger 301

Exhibited By: Garrison Stovall
Bred By: Blount Farms
Sold: $2,500.00

Lot 28 – Class 3 1st Place Duroc

Prison Style 9-1 X Red Jacket 78-1

Exhibited By: Bailey Hicks
Bred By: Harkey Farms
Sold: $1,000.00

Lot 29 – Class 6 1st Place Duroc

Light Em Up 3-2 X Rock Candy 6-2

Exhibited By: Lansten Conner
Bred By: BRS Hog Farm
Sold: $500.00

Lot 30 – Class 3 1st Place Duroc

Superfly 13-10 X Bar None 9-9

Exhibited By: Cody Holaway
Bred By: Jones & Bennett Berks
Sold: $3,250.00

Lot 31 – Class 1 2nd Place Berk

Mr Twister 31-2 X Torge 3-5

Exhibited By: Raney Hodges
Bred By: Stephens Farms
Sold: $3,250.00

Lot 32 – Class 3 1st Place Spot

Right Round X High Life

Exhibited By: Kenadee Walker
Bred By: Cornerstone Ventures
Sold: $500.00

Lot 33 – Class 3 2nd Place Spot

High Life X Time Change

Exhibited By: Courtney Williams
Bred By: LC Genectis & Co.
Sold: $3,250.00

Lot 34 – Class 2 2nd Place York

Spike 2-7 X Vision 28-8

Exhibited By: Kasie Ivins
Bred By: Cornerstone Ventures
Sold: $1,750.00

Lot 35 – Class 1 1st Place York

Private Drive 10-2 X Untouchable 153-6

Exhibited By: Mason Gallaway
Bred By: Sweet Tooth Farms
Sold: $1,000.00

Lot 36 – Class 3 1st Place Chester

Deadlocked X Lucky Me

Exhibited By: Kallie Childress
Bred By: Horsford Show Pigs
Sold: $600.00

Lot 37 – Class 1 1st Place Chester

EIN X Bonecrusher

Exhibited By: Taelor Liess
Bred By: Horsford Show Pigs
Sold: $3,500.00

Lot 38 – Class 12 2nd Place Cross

Tippin Point X Dirty Deeds

Exhibited By: Jolie Bowers
Bred By: Cornerstone Ventures
Sold: $1,100.00

Lot 39 – Class 5 2nd Place Cross

Turn Me Loose X Hillbilly Cadillac

Exhibited By: Collier Montgomery
Bred By: Reed Livestock
Sold: $1,250.00

Lot 40 – Class 10 2nd Place Cross

Out of Reach X No Fare

Exhibited By: Socorro Rodriguez
Bred By: Young Livestock
Sold: $1,000.00

Lot 41 – Class 4 1st Place Cross

357 X Trigger x No Fare

Exhibited By: Cash Martin
Bred By: Beyers Farms
Sold: $3,500.00

Lot 42 – Class 13 1st Place Cross

Hoover X Bone Collector

Exhibited By: Dakota Stroud
Bred By: Schroeder Genetics
Sold: $3,500.00

Lot 43 – Class 16 2nd Place Cross

All In X Lonesome Dove

Exhibited By: Kamlynn Thomas
Bred By: DL Showpigs
Sold: $3,000.00

Lot 44 – Class 11 2nd Place Cross

Outta Reach X Outta Hand

Exhibited By: Tyler Endicott
Bred By: Wintex Farms
Sold: $6,000.00

Lot 45 – Class 9 1st Place Cross

Yankee Rose X Swagger

Exhibited By: Jaxon Reed
Bred By: Fischbacher Showpigs
Sold: $2,250.00

Lot 46 – Class 6 2nd Place Cross

Tippin Point X Warfare

Exhibited By: Addison Bower
Bred By: Cornerstone Ventures
Sold: $2,250.00

Lot 47 – Class 8 1st Place Cross

The Mentalist X CCU

Exhibited By: Mason Halfmann
Bred By: Schaefer Livestock
Sold: $500.00

Lot 48 – Class 2 1st Place Duroc

Challenger 3-1 X Dark Meat 11-1

Exhibited By: Trista Bush
Bred By: Outlaw Genetics
Sold: $750.00

Lot 49 – Class 4 1st Place Duroc

Mr T 15-1 X Bases Loaded 28-1

Exhibited By: Victoria Anne Davis
Bred By: Hathorn Farms
Sold: $1,000.00

Lot 50 – Class 4 2nd Place Duroc

Won’t Stop 8-2 X Hacksaw 1-2

Exhibited By: Alyssa Soles
Bred By: Polnack Show Pigs
Sold: $4,500.00

Lot 51 – Class 4 2nd Place Spot

High Life X Cant Wait

Exhibited By: Owen Seidenberger
Bred By: Rains Livestock
Sold: $500.00

Lot 52 – Class 4 3rd Place Spot

Why Not X Maverick

Exhibited By: Kaylee Humphrey
Bred By: Harman Farms
Sold: $500.00

Lot 53 – Class 3 2nd Place Berk

Shotgun Rider 40-4 X Shotgun Wedding 23-2

Exhibited By: Mikaela Loerwald
Bred By: Cornerstone Ventures
Sold: $1,000.00

Lot 54 – Class 2 2nd Place Berk

I Do 12-1 X TNT 3-4

Exhibited By: Kelsey Kinnibrugh
Bred By: Fischer Show Pigs
Sold: $2,000.00

Lot 55 – Class 1 2nd Place Poland

Purple Rain X Muscle Milk

Exhibited By: David Barnes
Bred By: Harkey Farms
Sold: $5,500.00

Lot 56 – Class 1 2nd Place York

Here We Go 87-8 X Cloud 9 76-6

Exhibited By: Kelsey Kinnibrugh
Bred By: Fischer Show Pigs
Sold: $1,100.00

Lot 57 – Class 2 3rd Place York

Here We Go 87-8 X Shoot the Moon 16-11

Exhibited By: Stephen Hair
Bred By: Fischer Show Pigs
Sold: $1,100.00

Lot 58 – Class 17 2nd Place Cross

Peacemaker X Coon

Exhibited By: Trent Helms
Bred By: DL Showpigs
Sold: $1,750.00

Lot 59 – Class 7 1st Place Cross

No Hesitation X Breaking Dawn

Exhibited By: Brandon Day
Bred By: Tyson Farms
Sold: $500.00

Lot 60 – Class 7 2nd Place Cross

All In X Dropping Swag

Exhibited By: Fallon Ferguson
Bred By: Lindner Showpigs
Sold: $6,000.00

Lot 61 – Class 14 2nd Place Cross

Trust Fund X Bone Collector

Exhibited By: Landen Ibarra
Bred By: Schroeder Genetics
Sold: $750.00

Lot 62 – Class 18 2nd Place Cross

Bachelor Party X Here & Now 7-12

Exhibited By: Kamlynn Thomas
Bred By: Lackey Livestock
Sold: $6,000.00

Lot 63 – Class 11 3rd Place Cross

No Hesitation X Chill Factor

Exhibited By: Paden Markham
Bred By: Gaines Farms
Sold: $2,750.00

Lot 64 – Class 16 3rd Place Cross

Bachelor Party X Here & Now 7-12

Exhibited By: Sadie Hardison
Bred By: Lackey Livestock
Sold: $4,500.00

Lot 65 – Class 8 2nd Place Cross

Manchild X Swagger 301 x Mr. Wolf

Exhibited By: Micah Moore
Bred By: Blount Farms
Sold: $1,500.00

Lot 66 – Class 13 2nd Place Cross

Border Patrol X Super 8

Exhibited By: Sidney Hunter
Bred By: Tyson Farms
Sold: $1,750.00

Lot 67 – Class 12 3rd Place Cross

Skys the Limit X Killer Instinct

Exhibited By: Jadelynn Gray
Bred By: R4 Genetics
Sold: $4,250.00

Lot 68 – Class 5 1st Place Duroc

Speed 11-3 X Red Barron 13-6

Exhibited By: Hope Adkins
Bred By: Harman Farms
Sold: $500.00

Lot 69 – Class 7 2nd Place Duroc

Lights Out 19-8 X Full Back 42-5

Exhibited By: Wesley Mobley
Bred By: Knaupp Show Pigs, Inc.
Sold: $750.00

Lot 70 – Class 2 2nd Place Duroc

Unforgettable 18-10 X King II 8-1

Exhibited By: Reed Seidenberger
Bred By: SHB Showpigs
Sold: $1,200.00

Lot 71 – Class 2 2nd Place Spot

Get Loud X Big Foot

Exhibited By: Bailey Bowman
Bred By: Biggs Livestock
Sold: $1,200.00

Lot 72 – Class 2 3rd Place Chester

EIN X Road Rage

Exhibited By: Hunter Kloiber
Bred By: Beyers Farms
Sold: $2,500.00

Lot 73 – Class 3 1st Place Cross

Bandwagon X Power Drive

Exhibited By: Kateland Snow
Bred By: Nusser Livestock
Sold: $2,500.00

Lot 74 – Class 12 4th Place Cross

Muffin X Moonshine 17-4

Exhibited By: McKinley Lee
Bred By: Reed Showpigs
Sold: $800.00

Lot 75 – Class 16 4th Place Cross

Outta Reach X Bone Thug

Exhibited By: Reagan Wagner
Bred By: Thomas Showpigs
Sold: $1,500.00

Lot 76 – Class 17 3rd Place Cross

357 X Bone Collector x Longshot

Exhibited By: Zak Barton
Bred By: Biggs Livestock
Sold: $500.00

Lot 77 – Class 11 4th Place Cross

Hot Route X No Mercy

Exhibited By: Dax Teichelman
Bred By: Underdog Genetics
Sold: $1,100.00

Lot 78 – Class 2 3rd Place Berk

So Fly 6-3 X Shotgun Wedding 23-2

Exhibited By: John Sorrell
Bred By: Sorrell Show Genetics
Sold: $500.00

Lot 79 – Class 2 4th Place York

Spike 2-7 X Vision 28-8

Exhibited By: Connor Nicholson
Bred By: Cornerstone Ventures
Sold: $4,000.00

Lot 80 – Class 3 2nd Place Duroc

No Rules 24-4 X Red Dirt 1-9

Exhibited By: M’Keison Guerrero
Bred By: Francis Farms
Sold: $500.00

Lot 81 – Class 3 2nd Place Chester

Deadlocked X Dead End

Exhibited By: Reed Seidenberger
Bred By: Beyers Farms
Sold: $1,500.00

Lot 82 – Class 11 5th Place Cross

Tippin POint X War Fare

Exhibited By: Olivia Garcia
Bred By: Cornerstone Ventures
Sold: $10,000.00

Lot 83 – Class 15 2nd Place Cross

Thug Riot X Lucky Man

Exhibited By: Shea Jernigan
Bred By: Hot Rod Genetics
Sold: $500.00

Lot 84 – Class 15 3rd Place Cross

Thug Riot X Lucky Man

Exhibited By: Kilie Walser
Bred By: Hot Rod Genetics
Sold: $8,000.00

Lot 85 – Class 12 5th Place Cross

Fat Camp X Lonesome Dove x Turbo

Exhibited By: Tyler Walls
Bred By: DL Showpigs
Sold: $500.00

Lot 86 – Class 1 1st Place Spot

First Out X Radio Active

Exhibited By: Kollier Miller
Bred By: Miller Show Pigs
Sold: $750.00

Lot 87 – Class 3 3rd Place Chester

Parnell X Open Road

Exhibited By: Jacob Jenscke
Bred By: Knaupp Show Pigs, Inc.
Sold: $3,000.00

Lot 88 – Class 2 3rd Place Duroc

Matchbox 15-3 X Crown Jewel 24-5

Exhibited By: Dakota Hankins
Bred By: Reeves Livestock
Sold: $500.00

Lot 89 – Class 2 3rd Place Spot

Footloose X Third Coming

Exhibited By: Kaycee Rollwitz
Bred By: Halford Show Pigs
Sold: $500.00

Lot 90 – Class 3 2nd Place York

Foot Print 21-5 X Out of Control

Exhibited By: Corbin Poston
Bred By: Bennett Showpigs

Lot 91 – Class 2 1st Place Cross

In the Moment X Zig Zag

Exhibited By: LeAnne Pollock
Bred By: C Bar Livestock
Sold: $500.00

Lot 92 – Class 4 2nd Place Cross

Tipping Point X Slyvester

Exhibited By: Archer Albracht
Bred By: Cornerstone Ventures
Sold: $1,500.00

Lot 93 – Class 4 3rd Place Cross

Oklahoma Breakdown X 357

Exhibited By: Braely Hieser
Bred By: Cornerstone Ventures
Sold: $1,250.00

Lot 94 – Class 1 1st Place Cross

Power Plany X Back in Black

Exhibited By: Caleb Vogel
Bred By: RW Genetics
Sold: $700.00

San Antonio Livestock Show & Rodeo

1st Place Class 1 Berk

Exhibited By: Brooke Elkins
Club: Robertson Co. 4-H
Bred By: JKL Showpigs, Hearne

2nd Place Class 2 Berk

Exhibited By: Kaitlin McNeil
Club: Frenship FFA
Bred By: Biggs Livestock, Plainview

Breed Champion Berk

Exhibited By: JayDon Chambliss
Club: New Deal FFA
Bred By: Wintex Farms, Lubbock

1st Place Class 6 Spot

Exhibited By: John Love
Club: Potter Co. 4-H
Bred By: Fischbacher Showpigs, Wildorado

1st Place Class 7 Spot

Exhibited By: Kyle Weatherford
Club: Dumas FFA
Bred By: Cornerstone Ventures, LLC., Dalhart

2nd Place Class 8 Spot

Exhibited By: Hudson Hutcheson
Club: Frenship FFA
Bred By: Coby Johnson, Slanton

Reserve  Breed Champion Spot

Exhibited By: Hannah Petrus
Club: Sinton FFA
Bred By: LC Genetics, Amarillo

1st Place Class 12 Hamp

Exhibited By: Allison Hutchings
Club: Dawson Co. 4-H
Bred By: West Texas Genetics, San Angelo

1st Place Class 13 Hamp

Exhibited By: Hagan Halfmann
Club: Glasscock Co. 4-H
Bred By: Scott Halfmann Farms, garden City

2nd Place Class 14 Hamp

Exhibited By: Taylor Heiser
Club: Merkel FFA
Bred By: Cornerstone Ventures, LLC., Dalhart

5th Place Class 15 Hamp

Exhibited By: Kiazi Hays
Club: Merkel FFA
Bred By: Underdog Genetics, Merkel

1st Place Class 16 Hamp

Exhibited By: Bailea Epley
Club: Stamford FFA
Bred By: Allen Farms, Ovalo

Division Champion Hamp

Exhibited By: Madison Gartman
Club: Belton FFA
Bred By: Biggs Livestock, Plainview

1st Place Class 18 Hamp

Exhibited By: Jerrell Mitchell
Club: Pleasanton FFA
Bred By: Jason Roane Show Pigs, Campbellton

2nd Place Class 19 Hamp

Exhibited By: Jonathan Crwol
Club: Spreaman FFA
Bred By: Lackey Livestock, Haskell

1st Place Class 20 Hamp

Exhibited By: Stockton Blount
Club: Potter Co. 4-H
Bred By: Wintex Farms, Lubbock

5th Place Class 21 Hamp

Exhibited By: Matilyn Abner
Club: Howe FFA
Bred By: Vincent Farms, Howe

1st Place Class 22 Hamp

Exhibited By: Creed Jordan
Club: Graham FFA
Bred By: Lackey Livestock, Haskell

4th Place Class 23 Hamp

Exhibited By: Iyceton Fulton
Club: New Home FFA
Bred By: Underdog Genetics, Merkel

2nd Place Class 32 Duroc

Exhibited By: Ryan Smith
Club: Frenship FFA
Bred By: Robbie & Sissy Phillips, Levelland

4th Place Class 33 Duroc

Exhibited By: Justin Horn
Club: Poteet FFA
Bred By: Scott Heffernan, Poteet

2nd Place Class 34 Duroc

Exhibited By: Julianne Warfield
Club: Pearland FFA
Bred By: Robbie & Sissy Phillips, Levelland

Reserve Breed Champion Duroc

Exhibited By: Madelione Baker
Club: Stanton FFA
Bred By: Wintex Farms, Lubbock

1st Place Class 36 Duroc

Exhibited By: Tristance Rasco
Club: Wise Co. 4-H
Bred By: Wintex Farms, Lubbock

3rd Place Class37 Duroc

Exhibited By: Gavin Giebel
Club: Bellville FFA
Bred By: Madison & Gavin Giebel, Bellville

1st Place Class 38 Duroc

Exhibited By: Logan Parker
Club: Hale Center FFA
Bred By: Harkey Farms, Hale Center

7th Place Class 39 Duroc

Exhibited By: Claire Roane
Club: Pleasanton FFA
Bred By: Jason Roane Show Pigs, Campbellton

Breed Champion Poland

Exhibited By: Bradyn Bullard
Club: Nazareth FFA
Bred By: Wintex Farms, Lubbock

1st Place Class 47 Poland

Exhibited By: Bentley hunter
Club: Dallam Co. 4-H
Bred By: Fischbacher Showpigs, Wildorado

1st Place Class 50 Dark Cross

Exhibited By: Ellen Stuart
Club: Frenship FFA
Bred By: Robbie & Sissy Phillips, Levelland

1st Place Class 51 Dark Cross

Exhibited By: Alexis Sherman
Club: Frenship FFA
Bred By: Wintex Farms, Lubbock

Reserve Grand Champion

Exhibited By: Jade Martin
Club: Mason Co.. 4-H
Bred By: Wintex Farms, Lubbock

3rd Place Class 53 Dark Cross

Exhibited By: Brianna Crain
Club: LaVernia FFA
Bred By: Sure Success Show Pigs, San Antonio

3rd Place Class 54 Dark Cross

Exhibited By: Aubree Garner
Club: Merkel FFA
Bred By: Underdog Genetics, Merkel

Reserve Division Dark Cross

Exhibited By: Tyler Pearson
Club: Jourdanton FFA
Bred By: Powell Livestock, Jourdanton

3rd Place Class 56 Dark Cross

Exhibited By: Sterling Nenderson
Club: Parmer Co. 4-H
Bred By: Beyers Farms, Abernathy

7th Place Class 57 Dark Cross

Exhibited By: Kylar Pepper
Club: Klondike FFA
Bred By: Rains Livestock, Roscoe

Breed Champion Chester

Exhibited By: Austin Wenzel
Club: Shallowater FFA
Bred By: Horsford Show Pigs, Stratford

1st Place Class 65 Chester

Exhibited By: Makaley sthien
Club: Wylie FFA
Bred By: Pyron Farms, Tuscola

Reserve Breed Champion Chester

Exhibited By: Landry Miller
Club: Hale Co. 4-H
Bred By: Lackey Livestock, Haskell

4th Place Class 69 York

Exhibited By: Kastin Wilde
Club: Glasscock Co. 4-H
Bred By: Kastin Wilde, Garden City

3rd Place Class 70 York

Exhibited By: Kamryn Vanausdall
Club: Smithson Valley FFA
Bred By: Lackey Livestock, Haskell

1st Place Class 71 York

Exhibited By: Casen Conn
Club: Skidmore Tyana FFA
Bred By: Cornerstone Ventures, LLC., Dalhart

4th Place Class 72 York

Exhibited By: Brooklin Myers
Club: Jacksboro FFA
Bred By: Thomas Showpigs, Jacksboro

Reserve Breed Champion York

Exhibited By: Judson Sutterfield
Club: Spearman FFA
Bred By: Wintex Farms, Lubbock

Breed Champion York

Exhibited By: McKinley Lee
Club: Iowa Park FFA
Bred By: Reed Showpigs, Iowa Park

Breed Champion Landrace

Exhibited By: Jake Weatherford
Club: Dumas FFA
Bred By: Cornerstone Ventures, LLC, Dalhart

6th Place Class 81 Landrace

Exhibited By: Tyler Miller
Club: Sunray FFA
Bred By: MVB Genetics, Sunray

2nd Place Class 85 Cross

Exhibited By: Klaire Jeffreys
Club: Potter Co. 4-H
Bred By: Fischbacher Showpigs, Wildorado

3rd Place Class 86 Cross

Exhibited By: Conner Schwartz
Club: Miles FFA
Bred By: RW Genetics, Anderson

Division Champion Cross

Exhibited By: Josh O’Connor
Club: Levelland FFA
Bred By: LC Genetics, Amarillo

1st Place Class 88 Cross

Exhibited By: Dempsey Collums
Club: Sherman FFA
Bred By: Rival Genetics, Canadian

2nd Place Class 91 Cross

Exhibited By: Taylor Manske
Club: Haskell FFA
Bred By:Rival Genetics, Canadian

1st Place Class 92 Cross

Exhibited By: Jayden Palmer
Club: Perryton FFA
Bred By: Clay Farms, White Deer

6th Place Class 93 Cross

Exhibited By: Keith Richards
Club: Stamford FFA
Bred By: Shannon Barbee Show Pigs, Hamlin

3rd Place Class 94 Cross

Exhibited By: Jayden Boyd
Club: Klondike FFA
Bred By: DL Showpigs, Lamesa

1st Place Class 95 Cross

Exhibited By: Tanner Johnson
Club: Crowell FFA
Bred By: BRS Hog Farm, Crowell

3rd Place Class 96 Cross

Exhibited By: Madi Berry
Club: Royse City FFA
Bred By: R4 Genetics, Putnam

2nd Place Class 97 Cross

Exhibited By: Makenzie Venable
Club: Dumas FFA
Bred By: Wintex Farms, Lubbock

4th Place Class 98 Cross

Exhibited By: Austin Lee
Club: Guadalupe Co. 4-H
Bred By: Duelm Farms, New Braunfels

1st Place Class 99 Cross

Exhibited By: Kelly Carroll
Club: Crowell FFA
Bred By: Walser Farms/ Hot Rod Genetics, Canadian

1st Place Class 100 Cross

Exhibited By: Spence Clements
Club: Oldham Co. 4-H
Bred By: MVB GEnetics, Sunray

6th Place Class 101 Cross

Exhibited By: Rylee Hill
Club: White Deer FFA
Bred By: Clay Farms, White Deer

3rd Place Class 102 Cross

Exhibited By: Hayden Sanders
Club: Jim Ned FFA
Bred By: Chad Hopson, Kempner

Houston Livestock Show & Rodeo

1st Place Class 1 Duroc

Exhibited By: Trey Canales
Club: Sinton FFA
Bred By: LC Genetics & Co., Amarillo

1st Place Class 2 Duroc

Exhibited By: Sara Benavides
Club: Jim Wells Co.
Bred By: LC Genetics & Co., Amarillo

2nd Place Class 3 Duroc

Exhibited By: Hollie Berg
Club: Pearland FFA
Bred By: Tatsch Show Pigs, Yancey

3rd Place Class 4 Duroc

Exhibited By: Kailey Soles
Club: Highland FFA
Bred By: Polnack Showpigs, Sweetwater

6th Place Class 7 Duroc

Exhibited By: Jenna Battle
Club: Ballinger FFA
Bred By: SHB Showpigs, Miles

3rd Place Class 8 Duroc

Exhibited By: Hance Albracht
Club: Potter Co. 4-H
Bred By: Cornerstone Ventures, LLC., Dalhart

Reserve  Champion Division Duroc

Exhibited By: Molly Fluhman
Club: Dallam Co. 4-H
Bred By: Cornerstone Ventures, LLC., Dalhart

3rd Place Class 14 Hamp

Exhibited By: Derek Halfmann
Club: Galsscock Co. 4-H
Bred By: Scott Halfmann Farms, Garden City

2nd Place Class 15 Hamp

Exhibited By: Delynne Freelove
Club: Booker FFA
Bred By: Harman Farms, Perryton

2nd Place Class 16 Hamp

Exhibited By: Allison Lackie
Club: Dallam Co. 4-H
Bred By: W-2 Showpigs, Roscoe

4th Place Class 17 Hamp

Exhibited By: Kaitlin McNeill
Club: Frenship FFA
Bred By: Shannon Barbee Showpigs, Hamlin

1st Place Class 18 Hamp

Exhibited By: Garrett Vance
Club: Dallam Co. 4-H
Bred By: Eng

3rd Place Class 22 Hamp

Exhibited By: Mark Gittins
Club: Caney Creek FFA
Bred By: Underdog Genetics, Merkel

1st Place Class 23 Hamp

Exhibited By: Hannah Hilton
Club: Olney FFA
Bred By: Hilton Farms, Olney

Reserve  Champion Division Hamp

Exhibited By: Tyler Gidney
Club: Tom Green Co. 4-H
Bred By: Lackey Livestock, Haskell

5th Place Class 27 Hamp

Exhibited By: Katelynn Iselt
Club: Lexington FFA
Bred By: Berger Farms, Giddings

8th Place Class 28 Hamp

Exhibited By: Britton Colacett
Club: Frenship FFA
Bred By: Wintex Farms, Lubbock

2nd Place Class 29 Hamp

Exhibited By: Brooklyn Cathey
Club: Paradise FFA
Bred By: Carl Kent & Sons, Pottsboro

7th Place Class 30 Hamp

Exhibited By: Kyle Moseley
Club: Bells FFA
Bred By: HF Genetics, Port Lavaca

Breed Champion Poland

Exhibited By: Rex McGehee
Club: Lubbock Co. 4-H
Bred By: Wintex Farms, Lubbock

2nd Place Class 36 Poland

Exhibited By: Slade Scroggins
Club: O’Donnell FFA
Bred By: Foote Farms, Seminole

3rd Place Class 39 Berk

Exhibited By: Savannah Potter
Club: Shallowater FFA
Bred By: Campbell Farms, Hale Center

1st Place Class 40 Berk

Exhibited By: Bentley Hunter
Club: Dallam Co. 4-H
Bred By: Wintex Farms, Lubbock

Reserve Breed Champion Berk

Exhibited By: Kyle Real
Club: Krum FFA
Bred By: Real Hog Farm, Marion

1st Place Class 44 Spot

Exhibited By: Jayton Lewis
Club: Borden Co. 4-H
Bred By: Hill Show Pigs, Nevada

Reserve Breed Champion Spot

Exhibited By: Zachary Hitt
Club: Frenship FFA
Bred By: Joe Couts Showpigs, Pampa

1st Place Class 46 Spot

Exhibited By: Cole Crownover
Club: Sunray FFA
Bred By: Harman Farms, Perryton

2nd Place Class 47 Spot

Exhibited By: Thomas Brooks
Club: Bullard FFA
Bred By: Wintex Farms, Lubbock

1st Place Class 50 Dark Cross

Exhibited By: Hannah Smith
Club: Sherman FFA
Bred By: Blount Farms, Dension

1st Place Class 51 Dark Cross

Exhibited By: Daylon Drews
Club: Round Top-Carmine FFA
Bred By: Berger Farms, Giddings

5th Place Class 52 Dark Cross

Exhibited By: Josie Hicks
Club: Randall Co. 4-H
Bred By: Fischer Farms, Iowa Park

5th Place Class 53 Dark Cross

Exhibited By: Jaycee Simmington
Club: Corsicana FFA
Bred By: Reed Livestock, Krum

6th Place Class 56 Dark Cross

Exhibited By: Chance Morse
Club: Bells FFA
Bred By: HF Genetics, Port Lavaca

4th Place Class 57 Dark Cross

Exhibited By: Allison Schram
Club: Sealy FFA
Bred By: Engeling Show Pigs, Brenham

Breed Champion Dark Cross

Exhibited By: Pryce Stewart
Club: Haskell FFA
Bred By: Rival Genetics, Canadian

3rd Place Class 59 Dark Cross

Exhibited By: Sadie Boyles
Club: Randall Co. 4-H
Bred By: Young Livestock, Burkburnett

4th Place Class 64 York

Exhibited By: Ben Shupak
Club: Bellville FFA
Bred By: Rival Genetics, Canadian

2nd Place Class 65 York

Exhibited By: Dakota Talasek
Club: Hallsville FFA
Bred By: Reed Livestock, Krum

4th Place Class 66 York

Exhibited By: Avery James
Club: Frenship FFA
Bred By: Biggs Livestock, Plainview

7th Place Class 69 York

Exhibited By: Lili Appleton
Club: McCulloch Co. 4-H
Bred By: Thomas Showpigs, Jacksboro

2nd Place Class 70 York

Exhibited By: Marla Iselt
Club: Lexington FFA
Bred By: Berger Farms, Giddings

4th Place Class 71 York

Exhibited By: Shyann Francis
Club: El Paso Co. 4-H
Bred By: Owen Showpigs, Clint

2nd Place Class 76 White OPB

Exhibited By: Brad Frank
Club: Wellma-Union FFA
Bred By: Pyron Farms, Tuscola

1st Place Class 77 White OPB

Exhibited By: Micah Pyron
Club: Jim Ned FFA
Bred By: Pryon Farms, Tuscola

2nd Place Class 78 White OPB

Exhibited By: Claire Roane
Club: Pleasenton FFA
Bred By: Jason Roane Show Pigs, Campbelton

3rd Place Class 79 White OPB

Exhibited By: Paker Carson
Club: Valley FFA
Bred By: Wintex Farms, Lubbock

2nd Place Class 82 Cross

Exhibited By: Breaden Hopson
Club: Lampassas Co. 4-H
Bred By: Allen Farms, Ovalo

1st Place Class 83 Cross

Exhibited By: Adison Walser
Club: Hemphill Co. 4-H
Bred By: Walser Farms / Hot Rod Genetics, Canadian

3rd Place Class 84 Cross

Exhibited By: Tyler Pearson
Club: Jourdanton FFA
Bred By: Franckowiak Show Pigs, St. Hedwig

Reserve Division Cross

Exhibited By: Hydie Dyer
Club: Nazareth FFA
Bred By: Wintex Farms, Lubbock

Division Champion Cross

Exhibited By: Allie James
Club: Startford FFA
Bred By: Rival Genetics, Canadian

1st Place Class 87 Cross

Exhibited By: Jenna Berry
Club: Stonewall Co. 4-H
Bred By: Lackey Livestock, Haskell

1st Place Class 90 Cross

Exhibited By: Jemal Lane
Club: Foard Co. 4-H
Bred By: Clay Farms, White Deer

Reserve Division Cross

Exhibited By: Susan Brugman
Club: Potter Co. 4-H
Bred By: Wintex Farms, Lubbock

1st Place Class 92 Cross

Exhibited By: Cooper Gilliland
Club: Royse City FFA
Bred By: Ralston Hog Farm, Dalhart

3rd Place Class 93 Cross

Exhibited By: Hattie Bezner
Club: Dallam Co. 4-H
Bred By: Cornerstone Ventures, LLC., Dalhart

1st Place Class 94 Cross

Exhibited By: Carson Blair
Club: Hereford FFA
Bred By: Kip Smith Show Pigs, Hereford

1st Place Class 95 Cross

Exhibited By: Alexis Smith
Club: Fort Bend Co. 4-H
Bred By: Lackey Livestock, Haskell

4th Place Class 98 Cross

Exhibited By: Jett Bradford
Club: Carson Co. 4-H
Bred By: W-2 Showpigs, Roscoe

1st Place Class 99 Cross

Exhibited By: Creed Jordan
Club: Graham FFA
Bred By: Lackey Livestock, Haskell

Reserve Grand Champion

Exhibited By: Jake Weatherford
Club: Dumas FFA
Bred By: Wintex Farms, Lubbock

1st Place Class 101 Cross

Exhibited By: Ethan Arrington
Club: Taylor Co. 4-H
Bred By: Allen Farms, Ovalo

8th Place Class 102 Cross

Exhibited By: Avery Hopson
Club: Lampasas Co. 4-H
Bred By: Hopson Show Pigs, Kempner

1st Place Class 103 Cross

Exhibited By: Samantha Lilly
Club: Perryton FFA
Bred By: Rival Genetics, Canadian

Rodeo Austin Star of Texas

1st Place Class 1 Duroc

Exhibited By: Reagan Helms
Club: Runnels Co. 4-H
Bred By: SHB Showpigs, Miles

4th Place Class 2 Duroc

Exhibited By: Austin Eilers
Club: Crosby FFA
Bred By: Engeling Show Pigs, Brenham

4th Place Class 3 Duroc

Exhibited By: Kinzi Hays
Club: Merkel FFA
Bred By: Kelby McCokle, Coleman

2nd Place Class 4 Black OPB

Exhibited By: Taiden Smith
Club: Sweetwater FFA
Bred By: Rains Livestock, Roscoe

2nd Place Class 5 Black OPB

Exhibited By: Kamryn King
Club: Oldham Co. 4-H
Bred By: Cornerstone Ventures, LLC., Dalhart

Breed Champion Black OPB

Exhibited By: Malea Harper
Club: Lamb Co. 4-H
Bred By: Wintex Farms, Lubbock

3rd Place Class 7 Black OPB

Exhibited By: Ashton Link
Club: New Home FFA
Bred By: Link Showpigs, New Home

Reserve Breed Champion White OPB

Exhibited By: Lili Appleton
Club: McCulloch Co. 4-H
Bred By: Beyers Farms, Abernathy

Breed Champion White OPB

Exhibited By: Hudson Hutcheson
Club: Frenship FFA
Bred By: Kneese Show Pigs, Fredericksburg

3rd Place Class 10 Hamp

Exhibited By: Ethan Arrington
Club: Taylor Co. 4-H
Bred By: Allen Farms, Ovalo

1st Place Class 11 Hamp

Exhibited By: Hadley Albracht
Club: Potter Co. 4-H
Bred By: Young Livestock, Burkburnett

2nd Place Class 12 Hamp

Exhibited By: Tyler Endicott
Club: Lubbock Co. 4-H
Bred By: Wintex Farms, Lubbock

Reserve Breed Champion Hamp

Exhibited By: Kyrsten Smith
Club: Sweetwater FFA
Bred By: LC Genetics & Co., Amarillo

No_Photo_Available

2nd Place Class 14 Hamp

Exhibited By: Pryce Stewart
Club: Haskell FFA
Bred By: Clay Farms, White Deer

2nd Place Class 15 Hamp

Exhibited By: Kloe Corn
Club: Rotan FFA
Bred By: Shannon Barbee Show Pigs, Hamlin

2nd Place Class 16 Hamp

Exhibited By: Taylor Haile
Club: Hamilton FFA
Bred By: Thomas Showpigs, Jacksboro

1st Place Class 17 York

Exhibited By: Mason Delong
Club: Fredericksburg FFA
Bred By: Kneese Show Pigs, Fredericksburg

2nd Place Class 18 York

Exhibited By: Allie James
Club: Stratford FFA
Bred By: Rival Genetics, Canadian

Class_19_Place_1_Yorkshire_BE16-8-3762

1st Place Class 19 York

Exhibited By: Dawson Combs
Club: Seminole FFA
Bred By: Orum Show Pigs, Seminole

Breed Champion York

Exhibited By: Colt Wolf
Club: Whitesboro FFA
Bred By: RW Genetics, Anderson

5th Place Class 21 Cross

Exhibited By: Parker Ralston
Club: Dallam Co. 4-H
Bred By: Ralston Hog Farm, Dalhart

2nd Place Class 22 Cross

Exhibited By: Kyle Hardison
Club: Fredericksburg FFA
Bred By: Sadie & Kyle Hardison, Fredericksburg

6th Place Class 23 Cross

Exhibited By: Kytlin Peterson
Club: Ballinger FFA
Bred By: Allen Farms, Ovalo

6th Place Class 24 Cross

Exhibited By: Mikeala Loerwald
Club: Florence FFA
Bred By: Utley Farms, Knox City

2nd Place Class 25 Cross

Exhibited By: Marrisa Coats
Club: Belton FFA
Bred By: JKL Showpigs, Hearne

1st Place Class 26 Cross

Exhibited By: Carsyn Hodde
Club:Washington Co. 4-H
Bred By:HF Genetics, Port Lavaca

4th Place Class 27 Cross

Exhibited By: Katelyn Cozart
Club: Early FFA
Bred By: Cozart Family Genetics, Zephr

2nd Place Class 28 Cross

Exhibited By: Andon Usener
Club: Fredericksburg FFA
Bred By: Jarrod & Carole Usener, Fredericksburg

5th Place Class 29 Cross

Exhibited By: Jaycee Simmington
Club: Corsicana FFA
Bred By: Thomas Showpigs, Jacksboro

Grand Champion

Exhibited By: Wade Appleton
Club: McCulloch Co. 4-H
Bred By: Young Livestock, Burkburnett

3rd Place Class 31 Cross

Exhibited By: Hannah Hilton
Club: Olney FFA
Bred By: Hilton Farms, Inc., Olney

No_Photo_Available

1st Place Class 32 Cross

Exhibited By: Trevor Sanders
Club: Ponder FFA
Bred By: Vincent Farms, Howe

2nd Place Class 33 Cross

Exhibited By: Aubree Garner
Club: Merkel FFA
Bred By: Underdog Genetics, Merkel

2nd Place Class 34 Cross

Exhibited By: Lindsey Jones
Club: Johnson Co. 4-H
Bred By: Twister Show Pigs, Cleburne

2nd Place Class 35 Cross

Exhibited By: Jenna battle
Club: Ballinger FFA
Bred By: Allen Farms, Ovalo

 

State Fair of Texas

Reserve Breed Champion – 1st – Class 1

Exhibited By: Brooklyn Anderson
Bred By: Shane & Tatum Swenhaugen
Club: Cy-Ranch FFA

Breed Champion – 1st – Class 2

Exhibited By: Maleea Harper
Bred By: Jay Winter
Club: Lamb Co. 4-H

3rd Place – Class 3

Exhibited By: Randen Reep
Bred By: Seth Ralston
Club: Hockley Co. 4-H

2nd Place – Class 1

Exhibited By: Jimmy Fortner
Bred By: JR Fortner
Club: Blue Ridge FFA

2nd Place – Class 2

Exhibited By: Keelyn Meador
Bred By: Tripp & Twister Moore
Club: Potter Co. 4-H

Reserve Grand Champion
– Class 3

Exhibited By: Garrett Vance
Bred By: Lance Engeling
Club: Liberty Co. 4-H

7th Place – Class 2

Exhibited By: Karley Willenborg
Bred By: Rick & Niki Whitman
Club: McClennan Co. 4-H

6th Place – Class 3

Exhibited By: Jenna Mayer
Bred By: Brandon & Ethan Biggs
Club: Potter Co. 4-H

3rd Place – Class 4

Exhibited By: Slade Scroggins
Bred By: Rick & Niki Whitman
Club: O’Donnell FFA

2nd Place – Class 1

Exhibited By: Trey McCullough
Bred By: Glen, James & Zac Blount
Club: Pottsboro FFA

2nd Place – Class 2

Exhibited By: Josh O’Connor
Bred By: Kevin Methvin
Club: Levelland FFA

5th Place – Class 3

Exhibited By: Libby Ticknor
Bred By: Terry Calhoun
Club: Grayson Co. 4-H

Breed Champion – 1st – Class 4

Exhibited By: Addie Hicks
Bred By: Larry Larrison
Club: Randall Co. 4-H

2nd Place – Class 5

Exhibited By: Alex Jones
Bred By: Jimmy & Cassidy Hayes
Club: Italy FFA

4th Place – Class 1

Exhibited By: Emi Schooler
Bred By: Chris & Tiffany Blount
Club: Potter Co. 4-H

2nd Place – Class 2

Exhibited By: Autumn Hagan
Bred By: Marcus Gerngross
Club: Pleasanton FFA

3rd Place – Class 1

Exhibited By: Courtney Williams
Bred By: Levi Canales
Club: Randall Co. 4-H

2nd Place – Class 2

Exhibited By: Cassidy Cooper
Bred By: Wayne & Leslie Harnan
Club: Brownfield FFA

1st Place – Class 3

Exhibited By: Abby Skidmore
Bred By: Mike Clay
Club: Roberts Co. 4-H

2nd Place – Class 1

Exhibited By: Madi Hansen
Bred By: Shane & Tatum Swenhaugen
Club: Canadian FFA

8th Place – Class 2

Exhibited By: Kelsey Kinnibrugh
Bred By: Mike Fischer
Club: Seymour FFA

1st Place – Class 3

Exhibited By: Parker Ralston
Bred By: Seth Ralston
Club: Dallam Co. 4-H

2nd Place – Class 4

Exhibited By: Gracie Key
Bred By: Dan & Ragen Reed
Club: Poolville FFA

5th Place – Class 5

Exhibited By: Trey Brumley
Bred By: Chris Fischbacher
Club: Coahoma FFA

1st Place – Class 6

Exhibited By: Mason Moresco
Bred By: Chance Waldrip
Club: Lometa FFA

3rd Place – Class 7

Exhibited By: Jadan Antu
Bred By: Jay Winter
Club: Lubbock Co. 4-H