2015

Fort Worth Livestock Show & Rodeo   Texas Stars CTBR Gilt Sale

Houston Livestock Show & Rodeo  Rodeo Austin Star of Texas

State Fair of Texas San Antonio Livestock Show & Rodeo

Fort Worth Stock Show and Rodeo

Judge: Jayme Sieren – Keota, Iowa
Premiums: $2,700.00

K9_0029

6th Place – Class 1 Black OPB

Exhibited By: Guthri Jenschlee
Bred By: Stevie Rumfield
Club: Earth County 4-H

Untitled-1

2nd Place – Class 2 Black OPB

Exhibited By: Coby Glover
Bred By: Todd Gregory
Club: Lazbuddie FFA

K9_0138

Breed Champion

1st Place – Class 3 Black OPB
Exhibited By: Dax Teichelman
Bred By: Lynn Hays & Mason Garner
Club: Trent FFA

K9_0152

3rd Place – Class 6 Duroc

Exhibited By: Haiden Thompson
Bred By: Danny Nusser
Club: Roberts County 4-H

Photo-Coming-Soon

7th Place – Class 7 Duroc

Exhibited By: Klaire Irwin
Bred By: Weldon Walser
Club: Gruver FFA

K9_0229

3rd Place – Class 8 Duroc

Exhibited By: Jarrot Foote
Bred By: Jason Foote
Club: Seminole FFA

K9_0339

2nd Place – Class 9 Duroc

Exhibited By: Shelby Mann
Bred By: Brian & Jan Davis
Club: Coryell County 4-H

K10_0177

1st Place – Class 12 Hampshire

Exhibited By: Seth Bearden
Bred By: Ronnie Allen & Stacy Henry
Club: Foard County 4-H

K10_0202

1st Place – Class 13 Hampshire

Exhibited By: Jaxson Hoel
Bred By: Rod Karlin
Club: Frenship FFA

K10_0209

1st Place – Class 14 Hampshire

Exhibited By: Hannah Wurtz
Bred By: Dan Young
Club: Burkburnett FFA

K10_0101

4th Place – Class 15 Hampshire

Exhibited By: Gariet Lenz
Bred By: Chance Waldrip
Club: Hartley FFA

K10_0197

2nd Place – Class 16 Hampshire

Exhibited By: Kaitlyn Robinson
Bred By: Burke, Cami & Kaitlyn Robinson
Club: Baird FFA

K10_0300

2nd Place – Class 19 White OPB

Exhibited By: Calvin Spencer
Bred By: Milton Marrow
Club: Colorado City FFA

K10_0326

Breed Champion

1st Place – Class 20 White OPB
Exhibited By: Tyler Endicott
Bred By: Jay Winter
Club: Lubbock FFA

K10_0314

Reserve Breed Champion

1st Place – Class 21 White OPB
Exhibited By: Lindsey Lamkin
Bred By: Darren Haseloff
Club: Shallowater FFA

K11_0036

6th Place – Class 24 Yorkshire

Exhibited By: William Brown
Bred By: Kevin Methvin
Club: Ropes FFA

K11_0402

Reserve Breed Champion

2nd Place – Class 25 Yorkshire
Exhibited By: Georgia Bezner
Bred By: Kyle Stephens
Club: Dallam County 4-H

K11_0096

2nd Place – Class 26 Yorkshire

Exhibited By: Blake Cumkie
Bred By: Todd Gregory
Club: Sweetwater FFA

K11_0227

1st Place – Class 29 Crossbred

Exhibited By: Carlye Cook
Bred By: J.P. Jansen
Club: Bowie Austin FFA

K11_0161

3rd Place – Class 30 Crossbred

Exhibited By: Brandon Garcia
Bred By: Lyndsei McBryde
Club: Denver City FFA

K11_0213

4th Place – Class 31 Crossbred

Exhibited By: Wade Appleton
Bred By: Kyle Stephens
Club: McCulloch County 4-H

K11_0270

5th Place – Class 34 Crossbred

Exhibited By: Walker Wyatt
Bred By: Rory Duelm
Club: Frenship FFA

K11_0319

5th Place – Class 35 Crossbred

Exhibited By: Kaylee Martin
Bred By: Doug Schaefer
Club: Nolan County 4-H

K11_0356

3rd Place – Class 36 Crossbred

Exhibited By: Wyatt Geisweidt
Bred By: Wyatt & Faith Geisweidt
Club: Fredericksburg FFA

K11_0412

3rd Place – Class 39 Crossbred

Exhibited By: Sadie Boyles
Bred By: Dan Young
Club: Randall County 4-H

K11_0447

3rd Place – Class 40 Crossbred

Exhibited By: Faith Geisweidt
Bred By: Wyatt & Faith Geisweidt
Club: Fredericksburg FFA

K11_0498

7th Place – Class 41 Crossbred

Exhibited By: Derek Wheeler
Bred By: Kevin Thomas
Club: Swisher County 4-H

Texas Stars CTBR Gilt Sale

lot1

Lot 1 Crossbred

Southern Swag X Seeing Stars
Exhibited By: Bobbi Leitha
Bred By: Luke Linder, Comfort
Sold: $2,500.00
Buyer: Powell Livestock

2

Lot 2 Hampshire

Point Taken 257-3 X Home Grown 6-1
Exhibited By: Payton Ralston
Bred By: Ralston Hog Farms, Dalhart
Sold: $2,000.00
Buyer: Parker, Payton & Preston Ralston

Winner-Photos

Lot 3 CTBR Foundation Gilt Duroc

Easy Money X True Grit
Bred By: Walser Farms/Hot Rod Genetics, Canadian
Sold: $6,000.00
Buyer: Jimmy Maddox

4

Lot 4 Crossbred

Mr. Wolf X Monumental
Exhibited By: Callie Odom
Bred By: Devin Blanton
Sold: $3,250.00
Buyer: Greg Slough

5

Lot 5 Yorkshire

Decidely Different X Line Drive
Exhibited By: Josh O’ Conner
Bred By: Kevin Methvin
Sold: $2,250.00
Buyer: Josh O’ Conner

Lot-6

Lot 6 Spot

Hat Trick X Change It Up
Exhibited By: Mikaela Loerwald
Bred By: Rains Livestock
Sold: $3,250.00
Buyer: Powell Livestock

Lot-7

Lot 7 Cross

Spanish Fly X Big Motor/Springsteen
Exhibited By: Wyatt Geistweidt
Bred By: Wyatt and Faith Geistweidt
Sold: $20,000.00
Buyer: Lindner Feed & Milling

Lot-8

Lot 8 Yorkshire

Just Cause X Mood Swing
Exhibited By: Jaxson Reed
Bred By: Chris Fishbacher
Sold: $2,000.00
Buyer: Jaxon Reed

Lot-9

Lot 9 Duroc

Dark Meat X XR
Exhibited By: Jarrot Foote
Bred By: Foote Farms
Sold: $6,500.00
Buyer: Greg Slough

Lot-10

Lot 10 Berkshire

JBFB2 Superfly 22-1 X PSG1 TCG Different Strokes
Exhibited By: Sarah Jones
Bred By: Jones & Bennett Berks
Sold: $6,000.00
Buyer: Jason Roane

Winner-Photos

Lot 11 Cross

Colt 45 X Marshal Monster
Exhibited By: Kallie Childress
Bred By: Lance Horsford
Sold: $4,000.00
Buyer: Kallie Childress

Winner-Photos

Lot 12 Cross

Dream Chaser X War Turkey
Exhibited By: Masen Sargent
Bred By: MTM Genetics
Sold: $2,000.00
Buyer: Will Wallace

Winner-Photos

Lot 13 PC

PSSS Like No Other X Déjà Vu
Exhibited By: Dakota Hankins
Bred By: Cole Reeves
Sold: $5,500.00
Buyer: Dakota Hankis

Winner-Photos

Lot 14 CW

FWSP3 Trio 5‐6 X GN2 Hit you 3‐1
Exhibited By: Ryan Duncan
Bred By: Gary Dutton
Sold: $1,000.00
Buyer: Ryan Duncan

Winner-Photos

Lot 15 Cross

Show Me UR Swag X No Fare
Exhibited By: Tanner Walls
Bred By: Kevin Thomas
Sold: $3,250.00
Buyer: Doug Schaefer

Winner-Photos

Lot 16 Landrace

Bad Cat X Thor
Exhibited By: Austin O’Neil
Bred By: Scott Heffernan
Sold: $2,700.00
Buyer: Austin O’Neal

Winner-Photos

Lot 17 Hamp

BOLN1 Point Maker 118‐3 X JLM1 TCG Augusta 7‐1
Exhibited By: Coleman Morrison
Bred By: Coleman Morrison
Sold: $1,750.00
Buyer: Cornerstone Ventures

Winner-Photos

Lot 18 Spot

Romantic Hispanic X Happy Feet
Exhibited By: Owen Seidenberger
Bred By: Wintex Farms
Sold: $800.00
Buyer: Cory Rains

Winner-Photos

Lot 19 Duroc

Iconic X King
Exhibited By: Austin O’Neil
Bred By: Scott Heffernan
Sold: $1,000.00
Buyer: Jerry McLemore

Winner-Photos

Lot 20 Berk

TWL3 Shotgun Wedding X ASF3 Miss Young
Exhibited By: Michael Clark
Bred By: Cornerstone Ventures
Sold: $3,500.00
Buyer: Micheal Clark

Winner-Photos

Lot 21 PC

Legacy X Upgrade
Exhibited By: Tommy Thompson
Bred By: Triple Creek Show Hogs
Sold: $500.00
Buyer: Kevin Howell

Winner-Photos

Lot 22 CW

3 SnapChat 2‐1 X TJY2 Road Rage
Exhibited By: Zachary Weishuhn
Bred By: Weishuhn Brothers
Sold: $4,250.00
Buyer: Cornerstone Ventures

Winner-Photos

Lot 23 Landrace

JMGO Cooler Full 50‐9 X WLHP7 PSSS Roscoe 20‐3
Exhibited By: Tyler Miller
Bred By: MVB Genetics
Sold: $800.00
Buyer: Tyler Miller

Winner-Photos

Lot 24 Cross

Show Me UR Swag X No Fare
Exhibited By: Kamylnn Thomas
Bred By: Kevin Thomas
Sold: $9,500.00
Buyer: Cornerstone Ventures

Winner-Photos

Lot 25 Cross

Colt 45 X Fare N Square
Exhibited By: Alexa Daniel
Bred By: RW Genetics
Sold: $4,500.00
Buyer: Cornerstone Ventures

Winner-Photos

Lot 26 Cross

Stimpy Pimpster X No Mercy
Exhibited By: Shalin Lawson
Bred By: Harman Farms
Sold: $1,250.00
Buyer: Denny Belew

Winner-Photos

Lot 27 Cross

Duece Bigalow X No Fare
Exhibited By: Kaitlyn Robinson
Bred By: R4 Genetics
Sold: $3,250.00
Buyer: Kaitlyn Brooke Robinson

Winner-Photos

Lot 28 Cross

Franchise X Rescue Me
Exhibited By: Mason Reed
Bred By: Chris Fishbacher
Sold: $2,000.00
Buyer: Mason Reed

Winner-Photos

Lot 29 Spot

The Player X Champ
Exhibited By: Kaylee Humphrey
Bred By: Wayne & Leslie Harmon
Sold: $2,500.00
Buyer: Kaylee Humphrey

Winner-Photos

Lot 30 Spot

Romantic Hispanic X Happy Feet
Exhibited By: Kadyn Ellis
Bred By: Levi Canales
Sold: $1,600.00
Buyer: Powell Livestock

Winner-Photos

Lot 31 York

Century X White Lightning
Exhibited By: Eliza Cope
Bred By: West Texas Genetics
Sold: $5,000.00
Buyer: Chris Blount

Winner-Photos

Lot 32 York

Untouchable X Drive By
Exhibited By: Kellan Quarles
Bred By: Wildorado
Sold: $1,250.00
Buyer: Kellan Quarles

Winner-Photos

Lot 33 Cross

Over When It’s Over X Head on Bo Jangles
Exhibited By: Mackenzi Miller
Bred By: MVB Genetics
Sold: $4,000.00
Buyer: Cornerstone Ventures

Winner-Photos

Lot 34 Cross

Springsteen X XXX
Exhibited By: Skylar Mitchell
Bred By: K&C Farms
Sold: $3,000.00
Buyer: Skylar Mitchell

Winner-Photos

Lot 35 Cross

Trigger X Twin Turbo x Turbo
Exhibited By: Maleea Harper
Bred By: Brandon Biggs
Sold: $1,500.00
Buyer: Steve Ledesma

Winner-Photos

Lot 36 Cross

Bone Collector X CCU 1‐8
Exhibited By: Justin Glass
Bred By: Doug Schaefer
Sold: $4,000.00
Buyer: Justin Glass

Winner-Photos

Lot 37 Cross

Kissing Cousin X Space Monkey
Exhibited By: Madison Swearinginn
Bred By: Clay Farms
Sold: $1,100.00
Buyer: Harman Farms

Winner-Photos

Lot 38 Cross

Eqaulizer X Bone Collecter
Exhibited By: MacKenlee Evans
Bred By: Rains Livestock
Sold: $800.00
Buyer: Mackenlee Evans

Winner-Photos

Lot 39 Hamp

Point Taken 257‐ 3 X Home Grown 6‐1
Exhibited By: Parker Ralston
Bred By: Ralston Hog Farms
Sold: $3,250.00
Buyer: Cornerstone Ventures

Winner-Photos

Lot 40 Berk

RKMD3 Jaunches 22‐2 X JBF2 Superfly 22‐1
Exhibited By: John Davis
Bred By: K&C Farms
Sold: $1,000.00
Buyer: Scott Herridge

Winner-Photos

Lot 41 Duroc

JJG2 Wise Guy 32‐5 X GSSG2 GRUS Rock Candy6‐2
Exhibited By: Jillian Jones
Bred By: Jack L Swain
Sold: $1,500.00
Buyer: Jillian Jones

Winner-Photos

Lot 42 Spot

Radio Active X MR DR
Exhibited By: Lynzie Day
Bred By: Landrie Day
Sold: $550.00
Buyer: Lynzie Day

Winner-Photos

Lot 43 York

Decidely Different X The Grizz
Exhibited By: Cory Hamilton
Bred By: Devin Blanton
Sold: $800.00
Buyer: Cory Hamilton

Winner-Photos

Lot 44 Cross

Franchise X Fish Hook
Exhibited By: Raney Hodges
Bred By: Hodges Show Pigs
Sold: $600.00
Buyer: Cody Peterson

Winner-Photos

Lot 45 Cross

Walk This Way X Coal Mine
Exhibited By: Collin Dacus
Bred By: Terry Pool
Sold: $3,400.00
Buyer: Cory Rains

Winner-Photos

Lot 46 Duroc

Mack (Gator x Truck) X Clodhopper
Exhibited By: Reagan Helms
Bred By: SHB Showpigs
Sold: $1,750.00
Buyer: Reagan Helms

Winner-Photos

Lot 47 Spot

Why Not X Entourage
Exhibited By: Andrew Haynes
Bred By: Mote Farms
Sold: $2,500.00
Buyer: Grant Norman

Winner-Photos

Lot 48 York

Untouchable X Drive By
Exhibited By: Kellan Quarles
Bred By: Fishbacher Show Pigs
Sold: $2,200.00
Buyer: Kellan Quarles

Winner-Photos

Lot 49 Cross

The Voice X Starbuc
Exhibited By: Taylor Hiser
Bred By: Cornerstone Ventures
Sold: $1,250.00
Buyer: Taylor Heiser

Winner-Photos

Lot 50 Cross

Tye One ON X Breaking Dawn
Exhibited By: Masey Tongate
Bred By: Stan Tyson
Sold: $2,900.00
Buyer: DCB Showpigs

Winner-Photos

Lot 51 Cross

Metal Rush X No Mercy
Exhibited By: Kenna Williams
Bred By: Tarleton State University
Sold: $1,500.00
Buyer: Kenna Willams

Winner-Photos

Lot 52 Cross

Wicked Way X Mr. Wolf
Exhibited By: Steely Lott
Bred By: L&J Stock Farms
Sold: $1,000.00
Buyer: Steely Lott

Winner-Photos

Lot 53 Cross

The Voice X Final Drive
Exhibited By: Michael Clark
Bred By: Cornerstone
Ventures
Sold: $1,000.00
Buyer: Micheael Clark

Winner-Photos

Lot 54 Spot

Can’t Wait X Demolition Man
Exhibited By: Brianna Andrews
Bred By: Mason Garner
Sold: $2,000.00
Buyer: Kinzi Hays

Winner-Photos

Lot 55 York

Cloud 9 X Rondo
Exhibited By: Meghan Clancy
Bred By: Sarah & Cade Jones
Sold: $250.00
Buyer: Conerstone Ventures

Winner-Photos

Lot 56 Berk

JBF So Fly 6‐3 X BFS2 Shoot to Thrill 5‐8
Exhibited By: Tate DeBord
Bred By: Cornerstone Ventures
Sold: $1,300.00
Buyer: Tate DeBord

Winner-Photos

Lot 57 Duroc

1WLH3 Big Chief 10‐3 X Sure Thing 23‐6
Exhibited By: Curstin Haiduk
Bred By: 3C Show Pigs
Sold: $500.00
Buyer: Kevin Howell

Winner-Photos

Lot 58 PC

R&C3 LVS Muscle Milk X One Look
Exhibited By: Mason Cole DuBois
Bred By: Michael Dubois
Sold: $650.00
Buyer: Cornerstone Ventures

Winner-Photos

Lot 59 Cross

Wake Up X Springsteen
Exhibited By: Kaitlyn Robinson
Bred By: R4 Genetics
Sold: $1,750.00
Buyer: Kaitlyn Brooke Robinson

Winner-Photos

Lot 60 Cross

Sumlin X Taking Aim x WOW
Exhibited By: Alexandra Ely
Bred By: C‐C Show Pigs
Sold: $2,250.00
Buyer: Shawn & Stephanie Rust

Winner-Photos

Lot 61 Cross

Private Drive X CCU x White Trash
Exhibited By: Aaron Metcalf
Bred By: Schaefer Livestock
Sold: $3,500.00
Buyer: Cornerstone Ventures

Winner-Photos

Lot 62 Cross

Turbo X Shooter
Exhibited By: Dakota Anderson
Bred By: C‐4 Show Pigs
Sold: $1,500.00
Buyer: Scott Heffernan

Winner-Photos

Lot 63 Cross

Southern Swag X Moonshine
Exhibited By: Reese Rogers
Bred By: RW Genetics
Sold: $1,000.00
Buyer: Castle Rock Nutrtion

Winner-Photos

Lot 64 Spot

Can’t Wait X Big Mug
Exhibited By: Kyzar Meyer
Bred By: West Texas Genetics
Sold: $3,500.00
Buyer: Kyzar Meyer

Winner-Photos

Lot 65 York

Untouchable X Final Move
Exhibited By: Megan Lacy
Bred By: GWC Genetics
Sold: $250.00
Buyer: Erwin Schwartz

Winner-Photos

Lot 66 Hamp

BOLN1 Point Maker 118‐3 X HESP2 Mayhem 11‐2
Exhibited By: Peton Wood
Bred By: Timbo Tatsch
Sold: $1,000.00
Buyer: Roland Kuehne

Winner-Photos

Lot 67 Cross

Spank Datt X Warfare
Exhibited By: Sage Lovelace
Bred By: Curry & Matt Allen
Sold: $600.00
Buyer: Watts Jones

Winner-Photos

Lot 68 Cross

Wicked Way X Down N Dirty
Exhibited By: Baeley Allerkamp
Bred By: L&J Stock Farms
Sold: $6,000.00
Buyer: Shawn & Stephanie Rust

Winner-Photos

Lot 69 Cross

Rundown X Hillbilly Cadillac
Exhibited By: Maclinta Alanic
Bred By: West Texas Genetics
Sold: $2,300.00
Buyer: Jerry McLemore

Winner-Photos

Lot 70 Cross

Dream Chaser X Benchmark
Exhibited By: Lane Whitesell
Bred By: Kyle Stephens
Sold: $1,400.00
Buyer: Glen Kirkland

Winner-Photos

Lot 71 Sopt

High Life X Pack a Lunch
Exhibited By: Jolie Bowers
Bred By: Cornerstone Ventures
Sold: $1,000.00
Buyer: Jolie Bowers

Winner-Photos

Lot 72 York

Gas Chamber X Wow
Exhibited By: Molly Manhart
Bred By: Mike Clay
Sold: $4,500.00
Buyer: Cornerstone Ventures

Winner-Photos

Lot 73 CW

Blub2 Dead End X TJY2 Road Rage
Exhibited By: Bryce Reese
Bred By: Bryleigh Beyers
Sold: $3,500.00
Buyer: Ethan Biggs

Winner-Photos

Lot 74 Duroc

NBD3 Bone A Fide X SOFI Bold Ruler
Exhibited By: Elise Countess
Bred By: Doug Tounget
Sold: $2,000.00
Buyer: Doug Tounget

Winner-Photos

Lot 75 Cross

Zig Zag X No Fare
Exhibited By: Wade Appleton
Bred By: Todd Beyers
Sold: $2,250.00
Buyer: Wade Appleton

Winner-Photos

Lot 76 Cross

Wake Up X Springsteen
Exhibited By: Landen Ibarra
Bred By: R4 Genetics
Sold: $1,200.00
Buyer: Jerry McLemore

Winner-Photos

Lot 77 York

Little Wayne X Sunshine
Exhibited By: Brenna Lewis
Bred By: WATT Livestock
Sold: $500.00
Buyer: Brenna Lewis

Winner-Photos

Lot 78 Spot

In Focus X Stand Out
Exhibited By: William Hutchinson
Bred By: Sawyer Thompson
Sold: $250.00
Buyer: Erwin Schwartz

Winner-Photos

Lot 79 Cross

Ego X Zero
Exhibited By: Watts Jones
Bred By: Freeman Showpigs
Sold: $3,500.00
Buyer: Watts Jones

Winner-Photos

Lot 80 Cross

Dark & Dirty Mile X Mr. Wolf
Exhibited By: Raney Hodges
Bred By: PH Genetics
Sold: $1,250.00
Buyer: Cornerstone Ventures

Winner-Photos

Lot 81 Cross

Tapp Datt X Big Sky x Rated R
Exhibited By: Edy Brainard
Bred By: Rival Genetics
Sold: $4,250.00
Buyer: Chris Fishbacher

Total Sale

$209,200.00

Average Sale Price

$2,582.72


Houston Livestock Show and Rodeo

KT15-9-7202

1st Place – Class 1 Duroc

Exhibited By: Tristan Canales
Bred By: Levi Canales
Club: Sinton FFA

KF15-9-1234

1st Place – Class 2 Duroc

Exhibited By: Morgan Sanders
Bred By: Rodney Walser
Club: Stamford FFA

KT15-9-7341

Reserve Lightweight Champion

2nd Place – Class 3 Duroc
Exhibited By: Carter Armes
Bred By: Rodney Walser
Club: Gruver FFA

Untitled-1

2nd Place – Class 4 Duroc

Exhibited By: Brady Morgan
Bred By: Jayce & Brady Morgan
Club: Pearland FFA

KT15-9-7322

2nd Place – Class 7 Duroc

Exhibited By: Mackenzie Shirley
Bred By: Greg & Charles Slough
Club: Borger FFA

KT15-9-7248

3rd Place – Class 8 Duroc

Exhibited By: Roy McCleery
Bred By: Cody McCleery
Club: Poolville FFA

KT15-9-7352

3rd Place – Class 9 Duroc

Exhibited By: Julianne Warfield
Bred By: Robbie & Sissy Phillips
Club: Pearland FFA

Untitled-1

2nd Place – Class 14 Hampshire

Exhibited By: Hannah Smith
Bred By: Glen Blount
Club: Sherman FFA

TW15-9-0054

2nd Place – Class 15 Hampshire

Exhibited By: Ty Kennedy
Bred By: Kevin Thomas
Club: Jacksboro FFA

TW15-9-0052

2nd Place – Class 16 Hampshire

Exhibited By: Caden Cloud
Bred By: Cody Peterson
Club: Jim Ned FFA

TW15-9-0079

2nd Place – Class 17 Hampshire

Exhibited By: Rylan Jordan
Bred By: Rick & Niki Whitman
Club: Mason County 4-H

Untitled-1

2nd Place – Class 18 Hampshire

Exhibited By: Jarron Nesmith
Bred By: Rory Duelm
Club: Levelland FFA

Untitled-1

2nd Place – Class 21 Hampshire

Exhibited By: Holly Halfmann
Bred By: Scott Halfmann
Club: Glasscock County 4-H

KT15-9-7521

2nd Place – Class 22 Hampshire

Exhibited By: Ross Prokop
Bred By: Josh Krohn
Club: Llano County 4-H

KT15-9-7570

1st Place – Class 23 Hampshire

Exhibited By: Kayton Arnold
Bred By: Jimmy Hayes
Club: Bells FFA

KT15-9-7501

3rd Place – Class 24 Hampshire

Exhibited By: Brooke Myers
Bred By: Barret Klein & Dane Bonfy
Club: Vernon FFA

KT15-9-7597

2nd Place – Class 27 Hampshire

Exhibited By: Cierra Armes
Bred By: Matt & Curry Allen
Club: Lubbock Cooper FFA

KT15-9-7578

9th Place – Class 28 Hampshire

Exhibited By: Brooke Shobert
Bred By: Shane & Brook Shobert
Club: Spur FFA

KT15-9-7607

2nd Place – Class 29 Hampshire

Exhibited By: Hadley Albracht
Bred By: Kyle Stephens
Club: Poter County 4-H

KT15-9-7590

3rd Place – Class 30 Hampshire

Exhibited By: Hayden Leach
Bred By: Phillip Newton
Club: Haskell FFA

KT15-9-7773

Breed Champion

1st Place – Class 35 Poland China
Exhibited By: Brianna Husman
Bred By: Scott Huseman
Club: Nazarath FFA

KT15-9-7764

Reserve Breed Champion

1st Place – Class 36 Poland China
Exhibited By: Trey Canales
Bred By: Levi Canales
Club: Sinton FFA

KT15-9-7909

2nd Place – Class 39 Berkshire

Exhibited By: Brock Riker
Bred By: Jay Winter
Club: Parker County 4-H

KT15-9-7977_Res_Gr_Ch_Berkshire_Jr_Mkt_Barrow

Reserve Breed Champion

1st Place – Class 40 Berkshire
Exhibited By: Hannah Petrys
Bred By: Scott Huseman
Club: Sinton FFA

KT15-9-7894

2nd Place – Class 41 Berkshire

Exhibited By: Dilyn Kieschnick
Bred By: Chad & Tamara Githens
Club: Lee County 4-H

TW15-9-0430

1st Place – Class 44 Spotted

Exhibited By: Derek Wheeler
Bred By: Chance Waldrip
Club: Swisher County 4-H

TW15-9-0420

Breed Champion

1st Place – Class 45 Spotted
Exhibited By: Alexi Paris
Bred By: Chance Waldrip
Club: Dallam County 4-H

TW15-9-0397

2nd Place – Class 46 Spotted

Exhibited By: Molly Manhart
Bred By: Mel Manhart
Club: Pampa FFA

TW15-9-0437_Res_Gr_Ch_Spotted_Jr_Mkt_Barrow

Reserve Breed Champion

1st Place – Class 47 Spotted
Exhibited By: Wade Appleton
Bred By: Kyle Stephens
Club: McCulluh County 4-H

KT15-9-8213

1st Place – Class 50 Dark Crossbred

Exhibited By: Jaden Antu
Bred By: Jay Winter
Club: Lubbock County 4-H

KT15-9-8228

1st Place – Class 51 Dark Crossbred

Exhibited By: Teagan Cloud
Bred By: Russell Kneese
Club: Jim Ned FFA

Untitled-1

4th Place – Class 52 Dark Crossbred

Exhibited By: Rauston Smith
Bred By: Kevin Thomas
Club: Kerens FFA

Untitled-1

Reserve Champion Lightweight

1st Place – Class 53 Dark Crossbred
Exhibited By: Johnathan Crowl
Bred By: Shane & Tatum Swenhaugen
Club: Spearman FFA

Untitled-1

2nd Place – Class 56 Dark Crossbred

Exhibited By: Klayton Hedges
Bred By: Carl Kent
Club: S&S Consildated

Untitled-1

1st Place – Class 57 Dark Crossbred

Exhibited By: Colby Medlin
Bred By: Chad Hajda
Club: Salado FFA

KT15-9-8337

5th Place – Class 58 Dark Crossbred

Exhibited By: Jarrot Foote
Bred By: Jason Foote
Club: Seminole FFA

Untitled-1

3rd Place – Class 59 Dark Crossbred

Exhibited By: Aeveri Young
Bred By: Terry Calhoun
Club: Sherman FFA

TW15-9-0781

1st Place – Class 64 Yorkshire

Exhibited By: Lacy Bruton
Bred By: Randy & Megan Gross
Club: Grandview FFA

KT15-9-9183_Res_Gr_Ch_Yorkshire_Jr_Mkt_Barrow

Reserve Breed Champion

1st Place – Class 65 Yorkshire
Exhibited By: Allie James
Bred By: Shane & Tatum Swenhaugen
Club: Stratford FFA

TW15-9-0752

3rd Place – Class 66 Yorkshire

Exhibited By: Holly Alderson
Bred By: Doug Alderson
Club: Guadalupe County 4-H

brEED

Breed Champion

1st Place – Class 69 Yorkshire
Exhibited By: Maggie Pipkin
Bred By: Kevin Thomas
Club: Spearman FFA

Untitled-1

2nd Place – Class 70 Yorkshire

Exhibited By: Chambre Clawson
Bred By: Danny Nusser
Club: Swisher County 4-H

0907

2nd Place – Class 71 Yorkshire

Exhibited By: Cheyanna Buck
Bred By: Chad & Tamara Githens
Club: Perryton FFA

1091

1st Place – Class 76 Chester/OPB

Exhibited By: KC Miller
Bred By: Jason Miller
Club: Sunray FFA

1060

2nd Place – Class 77 Chester/OPB

Exhibited By: Kate Cooper
Bred By: Russell Kneese
Club: Lubbock Cooper FFA

drt5ZwbG9nOu-Xq5s5AbHrZ6yys2v19lC9qvc4SmXaQ

1st Place – Class 78 Chester/OPB

Exhibited By: Kutter Meador
Bred By: Chance Waldrip
Club: Potter County 4-H

kbjb0XF82c1jRyxOdma72G--YMcs5w-cm4BUZ_hTE2s

Breed Champion

1st Place – Class 79 Chester/OPB
Exhibited By: Reed Seidenberger
Bred By: Todd & Moriah Beyers
Club: Glasscock County 4-H

yh7EQg0_52JFyFruQoqxEd0nmlr5VT0s48U9TIkTRpI,sD_DnEv342mWxpP4XK-qxM_UAEEUdvk-gLLeaOWnBoA,COliwaaxxJaEJ5o5boPVxmfSfTE9N_Qxdn4QSEWzDFY

3rd Place – Class 82 Crossbred

Exhibited By: Kilie Jo Walser
Bred By: Rodney Walser
Club: Hemphill County 4-H

8861

1st Place – Class 83 Crossbred

Exhibited By: Jacy Burguiin
Bred By: Billy & Jane Rash
Club: Spearman FFA

8616

3rd Place – Class 84 Crossbred

Exhibited By: Stockton Blount
Bred By: Chris & Tiffany Blount
Club: Potter County 4-H

8666

3rd Place – Class 85 Crossbred

Exhibited By: Geriet Lenz
Bred By: Chance Waldrip
Club: Hartley FFA

8719

5th Place – Class 86 Crossbred

Exhibited By: Tyler Nelson
Bred By: Kevin Thomas
Club: Waller FFA

9234

1st Place – Class 87 Crossbred

Exhibited By: Graham Quinn
Bred By: Billy & Jane Rash
Club: Ennis FFA

1436

2nd Place – Class 90 Crossbred

Exhibited By: Kytlin Peterson
Bred By: Cody Peterson
Club: Ballinger FFA

8926

1st Place – Class 91 Crossbred

Exhibited By: Lanie Dru Allen
Bred By: Matt & Curry Allen
Club: Jim Ned FFA

1466

2nd Place – Class 92 Crossbred

Exhibited By: Tyliegh Price
Bred By: Jason Lackey
Club: Snyder FFA

9163

Reserve Division Champion

1st Place – Class 93 Crossbred
Exhibited By: Caileigh Johnston
Bred By: Shane & Tatum Swenhaugen
Club: Perryton FFA

1345

6th Place – Class 94 Crossbred

Exhibited By: Emily Jackson
Bred By: Chris & Tiffany Blount
Club: Oldham FFA

9283

Grand Champion

1st Place – Class 95 Crossbred
Exhibited By: Leslie Batenhorst
Bred By: Jay Winter
Club: Dallam County 4-H

9110

2nd Place – Class 98 Crossbred

Exhibited By: Hattie-Carole Bezner
Bred By: Kyle Stephens
Club: Dallam County 4-H

9095

1st Place – Class 99 Crossbred

Exhibited By: Mikaela Leorwald
Bred By: Kyle Stephens
Club: Florence FFA

1531

4th Place – Class 100 Crossbred

Exhibited By: Wyatt Whitaker
Bred By: Rory Duelm
Club: Brenham FFA

1502

7th Place – Class 101 Crossbred

Exhibited By: Chance Morse
Bred By: Glen Blount
Club: Bells FFA

9080

2nd Place – Class 102 Crossbred

Exhibited By: Riley Reep
Bred By: Kyle Stephens
Club: Hockley County 4-H

9149

1st Place – Class 103 Crossbred

Exhibited By: Kimball Daniels
Bred By: Mike Clay
Club: Alystyne FFA

Rodeo Austin Star of Texas

2nd Place – Class 1 Duroc

Exhibited By: Amber Schwartz
Bred By: Rick & Niki Whitman
Club: Tom Green Co 4H

1st/Breed Champion – Class 3 Duroc

Exhibited By: William Petrus
Bred By: Levi Canales
Club: Sinton FFA

Winner-Photos

1st Place – Class 4 Duroc

Exhibited By: Harrison Spisak
Bred By: Wayne Rode
Club: Gillespie Co 4H

Winner-Photos

1st Place – Class 5 Dark OPB

Exhibited By: Kati Adams
Bred By: Billy Wiggs
Club: Hedley FFA

Winner-Photos

2nd Place – Class 6 Dark OPB

Exhibited By: Cash Martin
Bred By: Kyle Stephens
Club: Abernathy FFA

Winner-Photos

1st/Breed Champion – Class 7 Dark OPB

Exhibited By: Tristanne Rasco
Bred By: Wayne & Leslie Harman
Club: Wise Co 4H

Winner-Photos

1st/Breed Champion – Class 8 White OPB

Exhibited By: Kastin Wilde
Bred By: Kastin Wilde
Club: Glasscock Co 4H

Winner-Photos

3rd Place – Class 9 White OPB

Exhibited By: Shelby Peters
Bred By: Dan Young
Club: Ben Bolt 4H

Winner-Photos

1st Place – Class 10 Hamp

Exhibited By: Sara Benavides
Bred By: Levi Canales
Club: Ben Bolt 4H

Winner-Photos

3rd Place – Class 11 Hamp

Exhibited By: John Brady Morgan
Bred By: Timbo Tatsch
Club: Pearland FFA

Winner-Photos

1st Place – Class 12 Hamp

Exhibited By: Madison Campbell
Bred By: Rory Duelm
Club: New Braunfels Canyon FFA

Winner-Photos

10th Place – Class 13 Hamp

Exhibited By: Dax Tiechelman
Bred By: David Chumbley
Club: Trent FFA

Winner-Photos

2nd Place – Class 14 Hamp

Exhibited By: KC St. John
Bred By: Larry Larrison
Club: Byron Nelson FFA

Winner-Photos

2nd Place – Class 15 Hamp

Exhibited By: Kaylee Martin
Bred By: Matt & Curry Allen
Club: Nolan Co 4H

Winner-Photos

5th Place – Class 16 Hamp

Exhibited By: Bryce Blocker
Bred By: Cody Peugh
Club: Martin Co 4H

Winner-Photos

1st Place – Class 17 Hamp

Exhibited By: Kloe Wilson
Bred By: Geoff Cooper
Club: Gorman FFA

Winner-Photos

1st Place – Class 18 York

Exhibited By: Hope Halfmann
Bred By: Scott Halfmann
Club: Glasscock Co 4H

Winner-Photos

6th Place – Class 19 York

Exhibited By: Jake Dusek
Bred By: Clarence Schaefer Jr.
Club: Wall FFA

Winner-Photos

1st/Reserve Champion – Class 20 York

Exhibited By: Holly Halfmann
Bred By: Scott Halfmann
Club: Glasscock Co 4H

Winner-Photos

2nd Place – Class 21 Corss

Exhibited By: Jacob Jenscke
Bred By: Kenneth & Caroline Kensing
Club: Gillespie Co 4H

Winner-Photos

1st Place – Class 22 Cross

Exhibited By: Lili Appleton
Bred By: Seth Ralston
Club: McCulloch Co 4H

Winner-Photos

1st Place – Class 23 Cross

Exhibited By: Hayden Leach
Bred By: Shane & Tatum Swenhaugen
Club: Haskell FFA

Winner-Photos

2nd Place – Class 24 Cross

Exhibited By: Hagan Halfmann
Bred By: Scott Halfmann
Club: Glasscock Co 4H

Winner-Photos

2nd Place – Class 25 Cross

Exhibited By: Jackson Foster
Bred By: Matt & Curry Allen
Club: Sweetwater FFA

Winner-Photos

1st/Reserve Champion/Reserve Grand Champion – Class 26 Cross

Exhibited By: Riley Reep
Bred By: Kyle Stephens
Club: Hockley Co 4H

Winner-Photos

5th Place – Class 27 Cross

Exhibited By: Madison Phillips
Bred By: Kevin Methvin
Club: Lubbock Monterey FFA

Winner-Photos

1st Place – Class 28 Cross

Exhibited By: Rafe Royall
Bred By: Todd & Moriah Beyers
Club: Glasscock Co 4H

Winner-Photos

1st Place – Class 30 Cross

Exhibited By: Lindsey Lamkin
Bred By: Josh Krohn
Club: Shallowater FFA

Winner-Photos

7th Place – Class 31 Cross

Exhibited By: Kinzi Hays
Bred By: Lynn Hays & Mason Garner
Club: Merkel FFA

State Fair of Texas

Breed Champion – 1st Place – Class 1

Exhibited By: Courtney Williams
Bred By: Levi Canales
Club: Randall Co. 4-H

2nd Place – Class 2

Exhibited By: Lexi McCall
Bred By: Michael Schneider
Club: Bell Co. 4-H

1st Place – Class 3

Exhibited By: Tristanne Rasco
Bred By: Wayne & Leslie Harman
Club: Wise Co. FFA

1st Place – Class 4

Exhibited By: Emily Barker
Bred By: Larry Larrison
Club: Whitesboro FFA

3rd Place – Class 5

Exhibited By: Ashton McCawley
Bred By: Timothy McCawley
Club: Barbers Hill FFA

2nd Place – Class 6

Exhibited By: Allison Henske
Bred By: Levi Canales
Club: Academy Pride FFA

9th Place – Class 7

Exhibited By: Myla Mahalite
Club: East Bernard FFA

3rd Place – Class 8

Exhibited By: Molly Fluhman
Bred By: Chance Waldrip
Club: Dallam-Hartley Co. 4-H

2ndPlace – Class 9

Exhibited By: Kylie Burns
Bred By: Rory Duelm
Club: Maypearl FFA

Reserve Breed Champion- 1st Place – Class 10

Exhibited By: Claire McCormick
Bred By: Brandon Biggs
Club: Randall Co. 4-H

3rd Place – Class 11

Exhibited By: Brennan Vinson
Bred By: Tadd & Scotta Knight
Club: Idalou FFA

5th Place – Class 12

Exhibited By: Delynne Freelove
Bred By: Wayne & Leslie Harman
Club: Booker FFA

3rd Place – Class 13

Exhibited By: Jayce Morgan
Bred By: Kenneth Kensing
Club: Pearland FFA

Reserve Breed Champion – 2nd Place – Class 14

Exhibited By: Grayson Blount
Bred By: Chris & Tiffany Blount
Club: Potter Co. 4-H

9th Place – Class 15

Exhibited By: Sidney Hunter
Bred By: Tony Thompson

1st Place – Class 16

Exhibited By: Riley Reep
Bred By: Kyle Stephens
Club: Hockley Co. 4-H

3rd Place – Class 17

Exhibited By: Creed Cooker
Bred By: Terry Utley
Club: Knox City FFA

Reserve Grand Champion – Class 18

Exhibited By: Jenna Battle
Bred By: Matt & Curry Allen
Club: Ballinger FFA

2nd Place – Class 19

Exhibited By: Trent Helms
Club: Runnels Co. 4-H

1st Place – Class 20

Exhibited By: Lexi Ticknor
Bred By: Terry Calhoun
Club: Sherman FFA

2nd Place – Class 21

Exhibited By: Tanner Keeton
Bred By: Wayne & Leslie Harman
Club: West Texas FFA

1st Place – Class 22

Exhibited By: Mel Ruiz
Bred By: Kyle Stephens
Club: Knox City FFA

1st Place – Class 23

Exhibited By: Kristen Kuehler
Bred By: Terry Utley
Club: Knox City FFA

2nd Place – Class 25

Exhibited By: Hattie Bezner
Bred By: Chance Waldrip
Club: Dallam-Hartley Co. 4-H

1st Place – Class 26

Exhibited By: Georgia Bezner
Bred By: Tadd & Scotta Knight
Club: Dallam-Hartley Co. 4-H

Grand Champion – Class 27

Exhibited By: Lane Noble
Bred By: Harold White
Club: Newton Co. 4-H

 

San Antonio Livestock Show & Rodeo

3rd Place – Class 1

Exhibited By: Austin Whatley
Bred By:Greg & Charles Slough
Club: Hutchinson Co. 4-H

2nd Place – Class 2

Exhibited By: Brice Easter
Bred By:Mike Clay
Club: Frendship FFA

3rd Place – Class 3

Exhibited By: Eli Delong
Bred By:Russell Kneese
Club: Fredericksburg FFA

1st Place – Class 6

Exhibited By: Taiden Smith
Bred By:Amber Lockhart
Club: Sweetwater FFA

Breed Champion – 1st Place – Class 7

Exhibited By: Mitch Montgomery
Bred By:Chance Waldrip
Club: Oldham Co. 4-H

1st Place – Class 8

Exhibited By: Brenden Adams
Bred By:Kyle Stephens
Club: Swisher Co. 4-H

2nd Place – Class 9

Exhibited By: James O’Kelley
Bred By:Lynn Hayes & Mason Garner
Club: Trent FFA

Leightweight Reserve Champion – 1st Place – Class 12

Exhibited By: Micah Pyron
Bred By:Lynn Hayes & Mason Garner
Club: Jim Ned FFA

7th Place – Class 13

Exhibited By: Kallen McIlvain
Bred By:Matt & Kaleb Nowlin
Club: DeLeon FFA

3rd Place – Class 14

Exhibited By: Cheyenne Davis
Bred By:Matt & Mike Clay
Club: Carson Co. 4-H

Leightweight Champion – 1st Place – Class 15

Exhibited By: Holly Halfmann
Bred By:Scott Halfmann
Club: Glasscock Co. 4-H

3rd Place – Class 16

Exhibited By: Zane Burton
Bred By:Jay Winter
Club: West Texas FFA

3rd Place – Class 17

Exhibited By: Brenden Weaver
Bred By:Jay Winter
Club: Hale Co. 4-H

2nd Place – Class 18

Exhibited By: Brooke Flanagan
Bred By:Rory Duelm
Club: Navarro FFA

Reserve Grand Champion – 1st Place – Class 19

Exhibited By: Socorro Rodriguez
Bred By:Kyle Stephens
Club: Moore Co. 4-H

1st Place – Class 20

Exhibited By: Jordan Pohnert
Bred By:Mike Clay
Club: Carson Co. 4-H

2nd Place – Class 21

Exhibited By: Hattie Bezner
Bred By:Mike Fischer
Club: Dallam Co. 4-H

1st Place – Class 22

Exhibited By: Laynie Swafford
Bred By:Cory Rains
Club: Lamesa FFA

Reserve Heavyweight – 2nd Place – Class 23

Exhibited By: Jontra Anderson
Bred By: Shane & Tatum Swenhaugen
Club: Perryton FFA

Grand Champion – 1st Place – Class 23

Exhibited By: Tyler Endicott
Bred By:Jay Winter
Club: Lubbock Co. 4-H

1st Place – Class 32

Exhibited By: Treylin Griswold
Bred By:Sean Mason
Club: Farwell FFA

Reserve Leightweight Champion – 2nd Place – Class 33

Exhibited By: Cheyenne Mullis
Bred By:Willard Hill
Club: Community FFA

4th Place – Class 35

Exhibited By: Kelsey Long
Bred By:Tadd & Scotta Knight
Club: Shallowater FFA

2nd Place – Class 34

Exhibited By: Jack Hunter
Bred By: Welson Walse
Club: Dallam Co. 4-H

Reserve Breed Champion – 1st Place – Class 36

Exhibited By: Bentley Hunter
Bred By: Kyle Stephens
Club: Dallam Co. 4-H

1st Place – Class 37

Exhibited By: Trey Canales
Bred By:Jay Winter
Club: Sinton FFA

2nd Place – Class 38

Exhibited By: Shyann Holley
Bred By:Chip & Shyann Holley
Club: Wylie East FFA

2nd Place – Class 39

Exhibited By: Cole Macon
Bred By: Zachary Curry
Club: Ennis FFA

1st Place – Class 46

Exhibited By: Ashton Link
Bred By: Heath Link
Club: New Home FFA

Breed Champion 1st Place – Class 47

Exhibited By: Kylie McIntosh
Bred By: Kylie McIntosh
Club: Kendall Co. 4-H

Reserve Breed Champion – 2nd Place – Class 47

Exhibited By: John Bowen
Bred By: Jason Foote
Club: Frenship FFA

2nd Place – Class 50

Exhibited By: Cambree Schwartz
Bred By: Harvey Schwertner
Club: Miles FFA

2nd Place – Class 51

Exhibited By: Josie Hicks
Bred By: Mike Fischer
Club: Randall Co. 4-H

3rd Place – Class 52

Exhibited By: Blake Snellgrove
Bred By: Harvey Schwertner
Club: Stanton FFA

2nd Place – Class 53

Exhibited By: Jordan Jones
Bred By: Craig & Lisa Bessnet
Club: Blackwell FFA

3rd Place – Class 54

Exhibited By: Wade Appleton
Bred By: Kyle Stephens
Club: McCulloch Co. 4-H

2nd Place – Class 55

Exhibited By: Kelly Carroll
Bred By: Mike Clay
Club: Foard Co. 4-H

7th Place – Class 56

Exhibited By: Cale Merritt
Bred By: Willard Hill
Club: Rockwall FFA

4th Place – Class 57

Exhibited By: Jake Burton
Bred By: Cory Rains
Club: Sweetwater FFA

8th Place – Class 64

Exhibited By: Brody Schmidt
Bred By: Kenneth & Kyle Wildman
Club: East Central FFA

Breed Champion – 1st Place – Class 65

Exhibited By: Thaxton Boyd
Bred By: Russell Kneese
Club: Spearman FFA

2nd Place – Class 66

Exhibited By: Parker Ralston
Bred By: Seth Ralston
Club: Dallam Co. 4-H

5th Place – Class 69

Exhibited By: Kaylee Putstka
Bred By: Rory Duelm
Club: New Braunfels FFA

Breed Champion – 1st Place – Class 70

Exhibited By: Kaylee Martin
Bred By: Doug Scheafer
Club: Nolan Co. 4-H

Reserve Breed Champion – 2nd Place – Class 70

Exhibited By: Kamryn Vanausdall
Bred By: Jason Lackey
Club: Smithson Valley FFA

2nd Place – Class 71

Exhibited By: Walker Wyatt
Bred By: Rory Duelm
Club: Frenship FFA

1st Place – Class 72

Exhibited By: Kelby O’Brien
Bred By: Josh Krohn
Club: Klondike FFA

6th Place – Class 73

Exhibited By: Cade Davis
Bred By: Jimbo Holland
Club: Gonzales FFA

3rd Place – Class 74

Exhibited By: Carlie Vandamme
Bred By: Dan & Ragen Reed
Club: D’Hanis FFA

2nd Place – Class 81

Exhibited By: Shay Clements
Bred By: Jason Miller
Club: Oldham Co. 4-H

Breed Champion – 1st Place – Class 82

Exhibited By: Brooke Brown
Bred By: Jason Miller
Club: Dumas FFA

2nd Place – Class 85

Exhibited By: Ashtyn Carr
Bred By: Chance Waldrip
Club: Prosper FFA

2nd Place – Class 86

Exhibited By: Austin Lee
Bred By: Rory Duelm
Club: Guadalupe Co. 4-H

2nd Place – Class 87

Exhibited By: Jaden Antu
Bred By: Jay Winter
Club: Lubbock Co. 4-H

Reserve Lt Weight – 1st Place – Class 88

Exhibited By: Shelby Drews
Bred By: Cliff Berger
Club: Decatur FFA

3rd Place – Class 89

Exhibited By: Riley Reep
Bred By: Kyle Stephens
Club: Hockley Co. 4-H

4th Place – Class 90

Exhibited By: Tarrant Cloud
Bred By: Lynn Hayes & Mason Garner
Club: Jim Ned FFA

4th Place – Class 91

Exhibited By: Cole Bradford
Bred By: Lance Horsford
Club: Shallowater FFA

3rd Place – Class 92

Exhibited By: Masen Sargent
Bred By: Wayne & Leslie Harman
Club: West Texas FFA

4th Place – Class 97

Exhibited By: Jayden Phillips
Bred By: Zachary Curry
Club: Ennis FFA

1st Place – Class 98

Exhibited By: Hannah Hilton
Bred By: Mike Fischer
Club: Olney FFA

3rd Place – Class 99

Exhibited By: Spencer Clements
Bred By: Chance Waldrip
Club: Oldham Co. 4-H

5th Place – Class 100

Exhibited By: Kaylee Lackey
Bred By: Warren Reeh
Club: Kerr Co. 4-H

1st Place – Class 101

Exhibited By: Taylor Norris
Bred By: Landry Packard
Club: Honey Grove FFA

2nd Place – Class 102

Exhibited By: Sierra Martin
Bred By: Brandon & Ethan Biggs
Club: Mason Co. 4-H

1st Place – Class 103

Exhibited By: Sausan Brugman
Bred By: Jay Winter
Club: Potter Co. 4-H

Heavy Wt Champion – 1st Place – Class 104

Exhibited By: Caden Riggins
Bred By: Shane & Tatum Swenhaugen
Club: Spearman FFA